Red Dead Redemption 2 może dostać wersję na konsole nowej generacji

Red Dead Redemption 2 może otrzymać wersję na nowe konsole
Newsy PS5 Xbox Series

Choć Rockstar miał porzucić plan remake’u pierwszej części, wygląda na to, że Red Dead Redemption 2 może otrzymać wersję na konsole nowej generacji.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że „jedynka” Red Dead Redemption może nie otrzymać planowanego przez Rockstar remake’u. Firma najwyraźniej ma jednak pomysł na całą franczyzę; Tez2, czyli autor przecieku o anulowaniu prac nad „nową jedynką”, ujawnił, że możemy otrzymać RDR2 w wersji przystosowanej do konsol nowej generacji. Nie wiadomo jednak, kiedy tak odświeżona gra miałaby trafić do graczy; do tej pory informacja pochodzi wyłącznie z twitterowego konta insidera.

Mimo braku szczegółowych informacji wiadomość brzmi całkiem prawdopodobnie. Rockstar już pokazał przecież, że pamięta o grach z poprzednich generacji. Zgodnie z tą zasadą w marcu odbyła się premiera GTA V w wersji przystosowanej właśnie do konsol nowej generacji; w pierwszą wersję gry w 2013 roku można było grać na PS3 oraz Xbox 360. Nie powinno być więc nic dziwnego w chęci przeniesienia na nowe konsole również innego wielkiego hitu, a tym niewątpliwie okazała się kontynuacja Red Dead Redemption.

Zastrzeżenia graczy może wzbudzać jedynie stosunkowo krótki czas, jaki upłynął od premiery gry. Red Dead Redemption 2 zadebiutowało w październiku 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Użytkownicy urządzeń nowej generacji mogą więc bez trudu włączyć te tytuły na lepszych konsolach; nie zawsze będą mogli jednak skorzystać ze wszystkich funkcji. Nie jest to więc przedstawienie historii Arthura Morgana zupełnie nowym graczom; mówimy tu raczej o poprawienie niektórych elementów z uwzględnieniem wymogów nowej generacji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie