Będzie kolejna obsuwa Red Dead Redemption 2? Take-Two zabiera głos w sprawie premiery

Nic tak nie męczy, jak przekładanie premiery oczekiwanej gry w nieskończoność. Jak będzie w przypadku Red Dead Redemption 2?

Data premiery Red Dead Redemption 2 została niedawno sprecyzowana (26 października 2018 roku na PlayStation 4 oraz Xbox One) i niestety, tytuł pojawi się na rynku później niż pierwotnie obiecywał Rockstar.

W przypadku dużych gier jest niemal normą odwlekanie premier, więc nie będziemy zdziwieni, jeśli jeszcze usłyszymy o kolejnej obsuwie RDR 2. Wydawca tytułu przekonuje jednak, że nie ma takiej opcji i podany dzień 26 października mamy jak w banku.

Podczas konferencji dla inwestorów Strauss Zelnick, prezes Take-Two, przekonywał, że data premiery Red Dead Redemption 2 nie będzie już przesuwana. Wyjaśnił również, że pierwsza obsuwa wynikała z faktu, iż Rockstar chce dostarczyć na rynek produkt na jak najwyższym poziomie. Zelnick zaznaczył też, że dla Take-Two pieniądze nie są najważniejsze, lecz oddanie swojej pracy.

Data premiery Red Dead Redemption 2 – 26 października 2018 roku

Red Dead Redemption 2 z elementami jak w PUBG i GTA V

Serwis Trusted Reviews już w zeszłym roku dotarł do informacji na temat Red Dead Redemption 2, które mają pochodzić od rzekomego pracownika Rockstar. Dopiero teraz wspomniane źródło postanowiło je wyjawić, ponieważ wcześniej nie miało pewności, czy można im wierzyć.

W dokumentach, którymi dysponuje Trusted Reviews, pojawiły się jednak screeny z bohaterem, który wygląda dokładnie tak samo, jak ten przedstawiony przez Rockstar (porównanie poniżej). Portal zakłada więc, że reszta wiadomości również może być prawdziwa. Co z nich wynika?

Trusted Reviews donosi, że Rockstar szykuje w Red Dead Redemption 2 tryb gry Battle Royale na wzór popularnego Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG). W sieciowym trybie produkcji znajdziemy natomiast system znany z GTA V. Chodzi o mieszkania, które następnie możemy ulepszać. W przypadku RDR 2 mamy zaczynać od zwykłego namiotu.

Ponadto w Red Dead Redemption 2 mamy otrzymać możliwość włączenia widoku FPP i ma to dotyczyć trybu online oraz tego, który będzie przeznaczony do samotnej rozgrywki. Jeśli chodzi o zabawę w sieci, mamy pobawić się w trybie Money Grab (przechwyć kasę) oraz Revive and Survive (z ograniczeniem odrodzenia graczy). Będą również pociągi służące za środek transportu (po wnętrzach też pochodzimy) oraz spowolnienie czasu przy celowaniu.

Czy powyższe rewelacje okażą się prawdziwe? Póki co, pozostaje czekać na potwierdzenie wszystkiego przez Rockstar.

Data premiery Red Dead Redemption 2 jest zaplanowana na 26 października 2018 roku na PlayStation 4 oraz Xbox One. Taką informację oficjalnie podał producent gry.

Red Dead Redemption 2

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.