Red Dead Online - postać z gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Fan Red Dead Online urządza polowania na rasistów i dzieli się nagraniami w sieci

Jeden z fanów Red Dead Online ma nietypowe hobby. TikToker poluje na rasistowskich graczy i dzieli się materiałami ze swoich akcji w sieci.

Moduł sieciowy do Red Dead Redemption 2 jest pełny dziwacznych zdarzeń i nietypowych błędów. Często to właśnie gracze są prowokatorami najbardziej wartych uwagi akcji i niekoniecznie mowa tu o wszelakiej maści trollach. Niektórzy mają bardziej szlachetne cele.

TikToker podpisujący się nickiem umbrellaboy zaangażował się w walkę z rasistowskimi współgraczami. Fan Red Dead Online wyłapuje i eliminuje osoby, które przebierają się na wzór członków Ku Klux Klanu, który jest zresztą częścią świata gry.

Nie jest to jednak byle zachcianka. RDO faktycznie mierzy się z problemem toksycznych graczy, którzy upodobali sobie odgrywanie roli członków niesławnej organizacji. Co więcej, umbrellaboy poluje również na innych niewłaściwie zachowujących się graczy, a relacje ze swoich akcji umieszcza na TikToku.

Niektórzy sugerują, że filmiki umbrellaboy’a to efekty ustawek, ale nie mi to oceniać. Sam pomysł walki z toksyczną społecznością jest godny pochwały. Choć zawsze istnieje ryzyko, że gracz może źle odbierać intencje innych fanów RDO.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się