Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Recenzje Sniper Ghost Warrior Contracts – najlepsza odsłona cyklu?

Kilka dni temu zadebiutowała kolejna część serii Sniper Ghost Warrior. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje gry. Zdania na jej temat są podzielone.

Średnia ocen SGWC w serwisie OpenCritic wynosi, na podstawie 16 recenzji, 67%. Trzeba przyznać, że nie jest to jakiś wygórowany wynik, choć tytuł ma także noty znacznie przewyższające tę średnią. Najwyższą ocenę – bo aż 82/100 – przyznał nowemu Sniperowi serwis IGN Italy. Jak pisze autor recenzji, Contracts jest „najbardziej kompletną, zbalansowaną i dopracowaną technicznie odsłoną serii” i choć wciąż trochę brakuje jej do doskonałości, to twórcy są już „na dobrej drodze”. Kolejną dobrą notę, czyli 4/5, przyznał polskiej grze SavingContent. Zdaniem przedstawiciela serwisu, tytuł ma „małe niedociągnięcia”, ale jest to „najbardziej satysfakcjonująca gra o byciu snajperem”, którą na dodatek można nabyć za rozsądną cenę.

Minus: niedoróbki techniczne

Później w rankingu ocenowym pojawia się sporo ocen oscylujących pomiędzy 7,5 a 7. Do mniej pochlebnych recenzji należy opinia autora z serwisu GamingBolt, który dał Sniperowi 6/10. Krytykowi podobały się ładne krajobrazy, ale „liczne techniczne bugi” sprawiły, że przedstawiciel GamingBolt bardzo rozczarował się nową odsłoną cyklu. Według niego, Contracts nie przynosi, tak jak by sobie tego życzył, „odrodzenia serii”. Do tych „licznych technicznych niedoróbek” recenzent zalicza m.in. znikających wrogów czy niemożliwość zastosowania elementów skradankowych w niektórych momentach rozgrywki (według autora, nowy Sniper jest miejscami tak trudny, że czasem po prostu nie ma sensu załatwiać spraw „po cichu”).

Znajdą się i takie recenzje, które jednak chwalą wolność możliwości podejścia do każdej misji zgodnie z własnym upodobaniem – więc chyba z tym poziomem trudności nie jest aż tak źle. Natomiast kwestia technicznych niedociągnięć pojawia się nad wyraz często: autorzy narzekają głównie na błędy w oprawie wideo i AI przeciwników.

Sniper Ghost Warrior Contracts to czwarta odsłona cyklu skradanek polskiego zespołu CI Games. Najnowsza część serii przenosi gracza na Syberię, gdzie musi wykonywać zadania polegające na sprawnej eliminacji konkretnych celów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się