Nowe Lords of the Fallen, Sniper: Ghost Warrior i nie tylko. CI Games przygotowuje sporo premier

Lords of the Fallen 2, nowy Sniper: Ghost Warrior - nowe gry CI Games
Newsy PC PS5 Xbox Series

Lords of the Fallen od Hexworks ma doczekać się kontynuacji. Nowe informacje wskazują na więcej gier ze stajni CI Games, w tym powrót do serii Sniper: Ghost Warrior.

Internauta zajmujący się znajdowaniem nowych informacji ze świata gamingu donosi o nowych grach polskiego CI Games. Pod egidą firmy pracuje parę zespołów, które wydają się bardzo zajęte. Producent zamierza ponownie wrócić do serii Sniper: Ghost Warrior, ale również zaoferować rzekome Death of the Fallen, czyli sequel ubiegłorocznego soulslike’a. Nie zapominajmy o dwóch pozostałych, tajemniczych tytułach.

Sporo nowości od CI Games, nie tylko nowe Lords of the Fallen

Jeden z najpiękniej wyglądających soulslike’ów od niemieckiego Hexworks udał się nieźle, ale jest jeszcze sporo potencjału. Firma ma pracować już nad kolejną pozycją, a dzięki zastrzeżonym nazwom, prezentacjom spółki, wywiadom i profilom pracowników na LinkedIn poznaliśmy potencjalny tytuł gry. Ma to być Death of the Fallen, czyli bezpośredni sequel nowego Lords of the Fallen. Pozycja powstaje na Unreal Engine 5, ma być bardziej przystępny i trafi na rynek docelowo w 2026 roku.

Istnieje też szansa, że marka zostanie rozwinięta o nowe gry mobilne. CI Games zastrzegło również nazwę Blade of Fate. Może się to kojarzyć z zapomnianą mobilną produkcją LotF: Blade of Fates. Istnieje więc szansa, że wydawca chce powrócić na rynek tytułów mobile. To jednak nie wszystko.

18 stycznia 2023 firma zastrzegła parę nazw dla nowego IP. Mowa o Gehenna, Island: Gate to Gehenna albo Gate to Gehenna. Tytuł ma być survival horrorem z otwartym światem na Unreal Engine 5 tworzonym aktualnie przez Underdog Studio. Wcześniej za pozycję odpowiadało Batfields, lecz odsunięto ich od projektu. Byli deweloperzy twierdzą, iż gra ma ukazać się w 2025 roku, z planowaną zapowiedzią w 2024 roku. Jej nazwa kodowa to Project Survive.

Ponadto powstaje nowe Sniper: Ghost Warrior, także w Underdog Studio i to na Unreal Engine 5. Ci sami twórcy mają najwyraźniej pełne ręce roboty, bo są również zajęci projektem Scorpio, czyli nowym „taktycznym shooterem PvE klasy premium”. Wygląda na to, że wykorzysta monetyzację znaną z gier-usług. Na ten moment nie znamy docelowej daty premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie