Recenzje Need for Speed Payback. Rozczarowanie przemieszane z zachwytem

W sieci wylądowały pierwsze recenzje Need for Speed Payback. Redaktorzy niektórych wielkich serwisów czują rozczarowanie nową odsłoną.

Nie wszystkie pierwsze recenzje Need for Speed Payback nie są tak wysokie jak hype towarzyszący produkcji w ostatnich dniach. Serwis Metacritic zebrał co prawda dopiero 5 recenzji na PlayStation 4, lecz już teraz wyłania się z nich nienajlepszy obraz nowej odsłony słynnej serii. Średnia ocen wynosi obecnie 67/100.

Wśród plusów pojawia się łatwy do opanowania i zręcznościowy model jazdy czy różnorodny otwarty świat oraz wiele wydarzeń. Mimo to redaktorzy Gamespot czy IGN wystawili wyścigom noty odpowiednio 5/10 orz 5,9/10.

Gamespot krytykuje grę za zbyt mocne wysunięcie fabuły na pierwszy plan, która jest ponoć niskich lotów i na dodatek okraszona słabymi dialogami silącymi się na młodzieżowość. Otwarty świat – według wspomnianego serwisu – nie jest jednak na tyle atrakcyjny, by na dłużej go zapamiętać, a kiedy mkniemy przez niego na wyższych prędkościach, to po prostu tego nie czujemy. Kolejny minus w recenzji Gamespot to rażący nacisk na grinding. Jeśli chcemy dorównać przeciwnikom, to albo bardzo długo musimy się najeździć zdobywając ulepszenia, albo… skorzystać z mikropłatności.

IGN wystawia podobne działa naprzeciw Need for Speed Payback. Według redaktora portalu dialogi są nieznośnie słabe, jazda nudna, a grinding rozbuchany. Need for Speed Payback to jeden krok do przodu i dwa kroki do tyłu dla serii – tak kwituje całą recenzję IGN.

Oczywiście nie każdy tak słabo widzi nowe wyścigi. PlayStation LifeStyle Need for Speed: Payback uważa grę za naturalną ewolucją serii i podkreśla, że dostajemy rozbudowany tryb fabularny na około 15 godzin, a nawet więcej, jeśli chcemy zaliczyć mnóstwo wydarzeń pobocznych. Według Hardcore Gamer zbędna narracja nie pozwala grze nabrać rozpędu, ale gdy już świat zostaje otwarty przed graczem, produkcja staje się świetna. CGMagazine dostrzega wady wyścigów, lecz uważa, że zalet jest zdecydowanie więcej, a kluczowe elementy Payback są doskonale doszlifowane.

Recenzje Need for Speed Payback – wybrane oceny:

  • PlayStation LifeStyle: 8/10
  • CGMagazine: 8/10
  • PlayStation LifeStyle: 8/10
  • Hardcore Gamer: 8/10
  • The Games Machine: 6/10
  • IGN: 5.9/10
  • GameSpot: 5/10

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.