Recenzje Final Fantasy XV wskazują, czy warto zagrać

Recenzje Final Fantasy XV wskazują, czy warto zagrać
Newsy Polecamy PS4 XOne

Square-Enix jeszcze raz pokazało, jak się robi dobre gry RPG.

Recenzje Final Fantasy XV rozsypały się po sieci, gdzie można znaleźć kilkadziesiąt opinii na temat długo oczekiwanego tytułu. Gra zadebiutowała na konsolach PlayStation 4 i Xbox One już wczoraj i jeśli nadal się wahacie czy warto… Odpowiedź jest jedna: Ruszajcie na zakupy!

Średnia z 37 ocen zebranych przez serwis Metacritic to wysokie 84/100 i choć nie wszyscy recenzenci rozpływali się nad każdym elementem Final Fantasy XV, docenili produkcję za całokształt.

Wśród zalet tytułu wymieniono przede wszystkim wspaniały i olśniewający świat, system walki oraz potwory, które staną na naszej drodze. Otoczka gry nadrabia jej braki, którymi według części recenzentów są nieco płytka historia, liniowe scenariusze misji oraz rozczarowujące charaktery.

Recenzje Final Fantasy XV – wybrane oceny:

  • CGMagazine – 100/100
  • Time – 90/100
  • Destructoid – 90/100
  • Polygon – 90/100
  • PlayStation LifeStyle – 85/100
  • IGN – 82/100
  • USgamer – 80/100
  • VideoGamer – 80/100
  • GameSpot – 80/100
  • IGN Italia – 79/100

Główne cechy gry:

– Wejdź w środek dynamicznej walki – wybierz swój wachlarz broni i korzystaj z unikalnych zdolności pomocniczych każdej z postaci w ekscytującym systemie bitewnym opartym na czasie rzeczywistym, który jest zarówno przyjazny dla graczy, jak i oferuje mnogość opcji do wyboru. Teleportuj się po polu bitwy wykonując taktyczne ataki, specjalne ruchy i przywołuj coraz potężniejsze zaklęcia wraz z awansem twojej drużyny.

– Wyrusz w podróż bez ograniczeń – siądź za kierownicą i wybierz się na przejażdżkę z przyjaciółmi po bezdrożach lub zwiedzaj świat na piechotę, by podziwiać piękno krajobrazu pełnego dzikich zwierząt, niebezpiecznych jaskiń i pełnych przygód miast, które tętnią życiem.

– Doświadcz nierozerwalnych więzi – grając jako Noctis poczujesz, jak w trakcie przygody zacieśniają się więzi pomiędzy tobą i twoimi przyjaciółmi. Odzyskanie ojczyzny wymaga siły i odwagi, ale przede wszystkim wspólnoty. W trakcie walki wykonuj kooperacyjne ciosy i rozkoszuj się przyjemnością pracy zespołowej w wykonaniu Noctisa i jego przyjaciół.

Final Fantasy XV dostaje naprawdę efektowny zwiastun

Z okazji debiutu gry, Square Enix przedstawiło nowy zwiastun produkcji, który jest naprawdę bardzo efektowny. Nie brakuje tutaj walk z ogromnymi stworami, eksploracji świata i oczywiście wielu akcji z udziałem magii.

Jak Wam się podoba najnowsza odsłona Final Fantasy XV? Prześcignie legendarną siódmą część?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie