Recenzje Assassin’s Creed Origins. Już wiadomo, jak spisał się Ubisoft

Rok przerwy wyszedł serii na dobre?

Recenzje Assassin’s Creed Origins pojawiły się w sieci i można powiedzieć, że dostajemy kolejną bardzo dobrą grę z Asasynami w roli głównej!

9 premier na obecny tydzień. Powrót Assasin’s Creed, bohater z polskimi korzeniami i gra, która sprzeda Nintendo Switch

Średnia z 28 ocen w serwisie Metacritic to 84/100 (dla wersji gry na PS4), a tytuł jest chwalony m.in. za największy i najpiękniejszy świat w całej historii serii. Game Informer docenia piękne krajobrazy starożytnego Egiptu, które nie kończą się na pustyni i naprawdę zaskakują różnorodnością. Assassin’s Creed Origins zebrał też pochwały za świetny odświeżony system walki oraz elementy skradania, które spełniają w produkcji dużą rolę.

Jednak nie każdemu nowy system walki może się spodobać, o czym możemy się dowiedzieć z recenzji Assassin’s Creed Origins zamieszczonej przez serwis GameSpot. Recenzent portalu wytyka produkcji również techniczne niedoróbki w wersji na PlayStation 4, zachwycając się jednocześnie przemyślaną fabułą oraz ciekawymi zadaniami pobocznymi. Na plus wypada również główny bohater gry.

IGN docenia elementy RPG nowych Asasynów, walkę i tonę różnorodności w grze, wystawiając tytułowi notę 9/10.

Najniższą ocenę wlepił grze RPG Site, wytykając Assassin’s Creed Origins bugi, które przysłoniły świetną grafikę i ogromny świat, po którym się poruszamy.

Ogólne wrażenie jest jednak jak najbardziej pozytywne i wygląda na to, że Ubisoft dobrze spożytkował dodatkowy rok na produkcję tytułu.

Recenzje Assassin’s Creed Origins – wybrane oceny:

  • Games Radar – 100/100
  • IGN – 90/100
  • Game Informer – 85/100
  • Polygon – 85/100
  • Gaming Nexus – 80/100
  • GameSpot – 70/100
  • RPG Site – 60/100

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.