Recenzenci są jednomyślni – Child of Light nie rozczarowuje

Ubiosoft nie zawiódł, dostarczając nam grę RPG zgarniającą najlepsze noty:

Gameblog.fr: 90/100


GamesRadar: 90/100

GameSpot: 80/100

RPGamer: 100/100

Gram.pl: 80/100

Eurogamer.pl: 80/100

Polygon: 65/100

The Digital Fix: 90/100

Xbox360Achievements: 80/100

RPG Fan: 85/100

Jakie element gry były w największym stopniu premiowane przez recenzentów? Na pewno nie można pominąć baśniowej oprawy graficznej, która oczaruje wszystkie osoby potrafiące docenić piękną kreskę. Podobnie jest z klimatem, który pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i przenieść nas do cudownej krainy. Trudno też nie docenić rewelacyjnie wkomponowującego się w całość systemu walki, który sprawia, że potyczki są satysfakcjonujące.

Pora na łyżkę dziegciu w tej beczce miodu. Produkcja jest nade wszystko zbyt łatwa, przynajmniej na początku nie oferując nieomal żadnego wyzwania. Motywacje kierujące czarnymi charakterami niestety nie są zbyt głębokie, przez co cierpi na tym główny wątek fabularny. Testerzy narzekają także na zbyt mało urozmaiconą liczbę przeciwników z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć przemierzając lokacje.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że mimo pewnych niedociągnięć Child of Light pozwala przeżyć przygodę, której długo nie zapomnimy. Gra dostępna jest na PC, PS4PS3, Xboksa OneXboksa 360 oraz Wii U w wersji cyfrowej.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

  • vs

    wygląda przepięknie, te falujące włosy jakby były w wodzie..mam nadzieję, że mój komp sobie poradzi, bo na bank będę musiała w nią zagrać.

2 Shares
Share2
+1
Tweet