Razer Raiju – e-sportowy pad do PS4

Razer Raiju – e-sportowy pad do PS4
Newsy Polecamy PS4 Technologie

Dziś premiera kontrolera, więc producent przypomina, co zyskamy dzięki Razer Raiju.

Razer informuje o rynkowym debiucie Razer Raiju – licencjonowanego kontrolera PlayStation 4 stworzonego z myślą o e-sporcie. Razer Raiju, zaprojektowany dla profesjonalnych graczy biorących udział w coraz bardziej popularnych turniejach e-sportowych na PS4, oferuje rozbudowane możliwości personalizacji działania kontrolera oraz ergonomię zapewniającą e-sportowcom optymalną kontrolę i komfort gry.

Razer Raiju to rezultat ścisłej współpracy z Sony Interactive Entertainment Europe (SIEE) oraz bliskich kontaktów z profesjonalnymi e-sportowcami, którzy w seriach rygorystycznych testów pomogli doprowadzić prototyp urządzenia do perfekcji. Rezultatem tego procesu stał się oficjalny, licencjonowany przez Sony kontroler, który działa natywnie z wszystkimi urządzeniami PS4, zapewniający graczom konsolowym wydajność i osiągi na poziomie turniejowym.

Urządzenie posiada po dwa unikalne, w pełni programowalne, dodatkowe bumpery i triggery. Zarówno one, jak i pozostałe przyciski, korzystają z opracowanej przez Razer technologii Hyperesponse. Dzięki niej przełączniki mechaniczne dostarczają wyjątkowej precyzji i stają się łatwe do “wyczucia”.

Razer Raiju
Razer Raiju

Dodatkowe bumpery i triggery zostały umiejscowione idealnie w zasięgu opuszków palców gracza, na spodniej stronie kontrolera, a każdy z nich można indywidualnie przypisać pożądanej funkcji. Dzięki możliwości korzystania z konfiguracji freestyle gracz sam zadecyduje jak chce użyć swojej nowej, potężnej broni by zdominować przeciwników.

Kontroler wyposażono także w blokady triggerów, które pozwalają na przejście w tryb ognia ciągłego, oraz ultraresponsywny tryb “hair trigger” pozwalający na błyskawiczne oddanie strzału. Tryby te można dowolnie przełączać i łączyć w poszukiwaniu ustawienia, które w danym momencie okaże się najefektywniejsze.

Razer Raiju
Razer Raiju

Czteroprzyciskowy panel szybkiego dostępu, jaki zastosowano w Razer Raiju, zapewni łatwe korzystanie z całej palety funkcji. Od przełączania między osobistymi profilami sprzętu, przez wygodne wygłuszanie mikrofonu, aż po regulację głośności – gracz ani na chwilę nie musi odrywać dłoni od kontrolera. Gniazdo audio 3,5 mm ze zintegrowanym portem stereo i wejściem mikrofonowym znajduje się u dołu panelu.

W zestawie z kontrolerem dostarczany jest wysokiej klasy 3-metrowy kabel USB-Mikro, zapewniający najszybsze możliwe czasy reakcji przez eliminację opóźnienia, które następuje przy przetwarzaniu sygnału bezprzewodowego. Osiągnięto w ten sposób reaktywność na poziomie pozwalającym odnosić sukcesy w e-sporcie. Dodatkowo do kontrolera dołączany jest twardy futerał ułatwiający transport i przechowywanie urządzenia.

Razer Raiju
Razer Raiju

Razer Raiju to forma zoptymalizowana dla e-sportu, ale znajoma wszystkim graczom. Doskonałe wyważenie i zintegrowane gumowe, antypoślizgowe uchwyty zapewnią idealne dopasowanie do dłoni, pozwalające na wielogodzinne sesje komfortowej rozgrywki. Taki a nie inny wygląd i funkcjonalność urządzenia, to bezpośredni wynik współpracy z profesjonalnymi e-sportowcami, takimi jak choćby Tyler „FeLonY” Johnson i Brice „Faccento” Faccento , byłymi członkami drużyny Team eLevate (Call of Duty).

– Regulacja analogów i uchwytów pozwala na dobranie takiego ustawienia, które będzie dla nas idealne. Kontroler jest bardzo responsywny, a rozstawienie triggerów bardzo intuicyjne – mówi FeLonY.

Cena: €169.99

Dostępność:

Razerzone.com – Dostępny

Europa, Australia, Nowa Zelandia – Dostępny

Cechy produktu:

 • 2 wielofunkcyjne bumpery w technologii Hyperesponse
 • 2 odłączane wielofunkcyjne triggery w technologii Hyperesponse
 • 4 mechaniczne przyciski akcji w technologii Hyperesponse
 • 4-przyciskowy panel szybkiego dostępu
 • Opcjonalne blokady triggerów dla ognia ciągłego
 • Opcjonalny tryb “hair trigger” dla ultraszybkich reakcji
 • Port audio 3.5 mm z wyjściem stereo i wejściem mikrofonowym
 • Zintegrowane z obudową gumowe uchwyty antypoślizgowe
 • 2 opcjonalne gumowe nakładki na analogi
 • Futerał
 • Lekki, 3 metrowy kabel Micro-USB w oplocie
 • Przybliżone wymiary 169 mm (długość) x 106 mm (szerokość) x 66 mm (wysokość)
 • Przybliżona waga (bez kabla): 283 g

Źródło: Razer

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie