Ravcore Spear i Lance – nowe pady dla PC, PS3 i Androida

Ravcore przedstawia kontrolery do gier wideo: przewodowy Spear i działający w technologii Bluetooth Lance.

Oba pady sprawdzą się podczas rozgrywek zarówno na komputerze PC, jak i konsoli PlayStation 3. Producent dedykuje swoje produkty wielbicielom bijatyk, gier sportowych oraz wyścigowych.

Kontrolery Ravcore zostały wykonane z czarnego plastiku ABS. Ich dolna część jest matowa, ale gładka w dotyku, górna warstwa zaś ogumowana. Całość dopełniają ciemnoczerwone wstawki i akcenty.

Zarówno Lance, jak i Spear mają wydłużone, ergonomicznie wyprofilowane chwyty, które według producenta pozwalają na wielogodzinną rozgrywkę bez uczucia zmęczenia. Oba pady wyposażono w podwójny mechanizm wibracji, 15 przycisków, 2 mini-joysticki i 4 wskaźniki LED. System wibracji, oparty na dwóch silnikach, zwiększa realizm gry, odwzorowując nagłe zwroty akcji, eksplozje, upadki czy zderzenia w dwóch miejscach wewnątrz kontrolera jednocześnie.

Rozbudowany zestaw piętnastu przycisków, w tym dwóch mini-joysticków i jednego D-pada, pozwala obsłużyć szereg komend i opcji sterowania. Cztery wskaźniki LED zlokalizowane na przedniej części obudowy kontrolera wskazują kluczowe parametry aktualnego trybu gry (np. przełączenie trybu z XInput na DirectInput).

Ravcore Spear wyposażono w przejściówkę OTG, umożliwiającą korzystanie z niego w grach mobilnych na platformie Android. Model Lance zapewnia posiadaczom PlayStation 3 opcję bezprzewodowego i stabilnego połączenia Bluetooth. Efektywne, nieograniczone zbyt krótkim kablem USB, zasilanie z wbudowanego akumulatora pozwala na wielogodzinną grę.

Kontrolery Ravcore Lance i Spear są dostępne w sklepach z akcesoriami i sprzętem komputerowym w cenie już od 75 zł (Spear) lub 95 zł (Lance). Wszystkie produkty Ravcore, po zarejestrowaniu na ravcore.com, objęte są przez 12 miesięcy od daty zakupu rozszerzoną gwarancją door-to-door.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.