QuekeCon 2021 - id Software - Quake

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sklasyfikowano „nową” grę id Software. Fani spekulują o Quake’u, a prawda może być mniej ekscytująca

W sieci pojawiła się wzmianka o tajemniczej grze id Software. Gracze mówią o nowej odsłonie Quake, ale chyba nie ma powodów do ekscytacji.

Od jakiegoś czasu dość często słyszy się o wielkim powrocie Quake’a. Pojawiający się w plotkach tytuł miałby zaoferować kampanię dla jednego gracza i oczywiście tryb wieloosobowy. Za produkcję rzekomo ma odpowiadać id Software, ale do teraz nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia plotek.

W sieci pojawiła się jednak – zdaniem wielu graczy – istotna poszlaka. Australijska organizacja klasyfikacyjna oceniła tajemniczą grę od id Software. Tytuł nazwany PROJECT 2021B jest brutalny i ukaże się na wielu platformach. Enigmatyczna nazwa może sugerować, że jest to swego rodzaju niespodzianka. Niektórzy gracze spekulują, że chodzi nawet o nową odsłoną serii Quake.

Niestety, prawda może być zgoła inna. Jak zauważył jeden z forumowiczów na Reddicie, od dziś w Australii dostępna jest next-genowa wersja DOOM Eternal. Gra otrzyma ray-tracing i parę innych ulepszeń, więc niewykluczone, że musiała przejść ponowną klasyfikację w Australii, bowiem jest to zupełnie nowe wydanie. Nie zapominajmy, że w tym kraju podchodzi się bardzo restrykcyjnie do kwestii klasyfikacji.

Co ciekawe, i tutaj pojawiają się pewna niespójność. Tabelka klasyfikacyjna pokazuje, że gra jest „umiarkowanie brutalna”. Czy aby na pewno chodzi więc o abstrakcyjnie wręcz krwawego DOOM-a? W tym momencie ciężko stwierdzić.

Jeśli ocena nie dotyczy nowej wersji DOOM Eternal, najbliższym miejscem pokazu tajemniczego projektu może być event QuakeCon. Potrwa on od 19 do 21 sierpnia. Na razie warto wstrzymać się z ekscytacją.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się