Zepsute PS5 mogą przysłużyć się… osobom kopiącym kryptowaluty

PS5 z nowym modelem. Sklepy przygotowują się na premierę
PS5

Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z zepsutymi PS5? Nie idą niestety do konsolowego nieba, ale za to podobno przydają się w kopaniu kryptowalut.

Firmy ASRock i AMD stworzyły platformę do kopania kryptowalut, która może pochwalić się bardzo dobrą wydajnością. Wiele wskazuje na to, że każda taka stacja wykorzystuje APU, które znajdziemy też w środku konsoli PlayStation 5. Podobno pochodzą one z uszkodzonych egzemplarzy najnowszej konsoli Sony – donoszą źródła Tom’s Hardware. AMD wykorzystało już wcześniej odzyskane w taki sposób APU przy produkcji procesora AMD 4700S.

Przy tak ogromnej liczbie PS5, które trafiły do graczy, nie da się uniknąć wadliwych egzemplarzy. Z jednej strony szkoda, że APU nie trafiły do nowych konsol, a z drugiej chyba lepiej je ponownie wykorzystać, niż wyrzucić na śmietnik.

Dostępność sprzętów Sony nie jest już zresztą specjalnie zła. Jasne, nadal nie da się kupić PlayStation 5 bez gier lub akcesoriów w zestawie, ale jednak konsole są często dostępne w sklepach. Dużo lepiej sprawa wygląda w przypadku konkurencyjnych sprzętów, które da się kupić nawet bez zestawu podnoszących cenę zapychaczy. Zarówno Nintendo Switch OLED jak i Xbox Series X oraz S stoją na sklepowych półkach i czekają na nowych właścicieli.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie