Jak wygląda teraz dostępność PS5, Xbox Series i Nintendo Switch OLED?

Sprzedaż konsol - PS5, Nintendo, Xbox - loga firm
PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

Dostępność PS5, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch OLED wciąż nie jest do końca ustabilizowana i dynamicznie się zmienia. Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku najnowszych konsol?

Cóż, nie jest dobrze, nie jest tragicznie – można więc powiedzieć, że jest średnio z minusem. Nie zmienia się jednak to, że dostępność konsol jest różna zależnie od sprzętu, na jaki polujemy.

Dostępność PS5

Dostępność PS5 to temat-rzeka. Z jednej strony konsola co rusz trafia do sklepów, a z drugiej nie zostaje w nich zbyt długo. Prawie codziennie możemy upolować jeden lub więcej zestawów, ale… no właśnie – to zestawy. Jeśli chcecie kupić konsolę bez gier, dodatkowych akcesoriów i doładowań PS Plus lub PSN, nie nastawiajcie się, że szybko otrzymacie taką możliwość. Na dobrą sprawę nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się poprawy dostępności PlayStation 5.

Dostępność Xbox Series X i S

Obie konsole nowej generacji od Microsoftu są obecnie dostępne do kupienia w polskich sklepach bez większych problemów. Co więcej, da się je zgarnąć nawet bez gier i akcesoriów w zestawie. Sytuacja może się jednak zmienić, a przynajmniej w przypadku Xbox Series X – tak było jeszcze kilka miesięcy temu. Choć na razie nic nie wskazuje na rychłe pogorszenie dostępności nowych konsol Xbox, moim zdaniem warto mieć na uwadze, że przyszłość może przynieść kolejne braki w magazynach.

Dostępność Nintendo Switch OLED

Najnowsza z omawianych propozycji, Nintendo Switch OLED, przez chwilę była bardzo ciężko dostępna. Teraz sprzęt da się kupić, ale w mocno zawyżonych cenach. Ulepszone wcielenie Switcha w chwili premiery kosztowało nieco ponad 1600 złotych, a obecnie konsolę kupimy za około 2000 złotych. Switch OLED jest dostępny, ale warto się zastanowić, czy chcemy przepłacać – to w końcu nie wersja Pro, a jedynie bardziej zaawansowana rewizja. Niewykluczone, że za kilka miesięcy ceny zaczną spadać.


Jeśli chcecie być na bieżąco z dostępnością konsol, śledźcie nasz dział z promocjami. Stale informujemy tam o nowych konsolach, które pojawiają się w polskich sklepach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie