PS5 z zabawkami typu Amiibo? Nowy pomysł Sony opisany w patencie

PS5 z zabawkami typu Amiibo? Nowy pomysł Sony opisany w patencie
Newsy PS4 PS5

Sony przedstawia kolejny ciekawy patent, który mógłby uatrakcyjnić korzystanie z PS5, choć oczywiście nie wiadomo, czy pomysł kiedykolwiek zostanie wdrożony.

Sony złożyło w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek dotyczący przedmiotów kolekcjonerskich posiadających cyfrową kopię. Takimi przedmiotami mogłyby być figurki postaci z gier lub np. fizyczne karty z wizerunkami naszych ulubionych bohaterów. Patent porusza kwestię ewentualnej odsprzedaży takiego gadżetu. Kto wie, czy odpowiednik świetnie przyjętych przez posiadaczy konsol Nintendo figurek Amiibo nie pojawi się przy boku oczekiwanego PS5.

PS5 ze specjalnymi figurkami?

Patent opisuje szczegółowo system zbywania kolekcjonerskich przedmiotów posiadających kopię cyfrową, którą możemy wykorzystywać w grach sieciowych. Jeśli gracz chciałby odsprzedać gadżet lub podarować go innej osobie, na nowego właściciela przechodziłby nie tylko fizyczny gadżet, lecz również jego cyfrowa kopia, bo to ona właśnie czyni zabawkę użyteczną podczas grania. Sony wspomina, że cyfrowa kopia jest modyfikowalna przez użytkownika, a wartość cyfrowej kopii można określić na podstawie różnych modyfikacji. Wygląda to tak, jakbyśmy mieli dostać coś na wzór Amiibo, tyle że sposób działania takiej figurki mógłby się w jakiś sposób zmieniać.

Patent Sony ma zatem sens, ponieważ pozbywając się np. figurki, dajemy nabywcy wszystko, co reprezentuje ona w cyfrowym świecie. Pomysł brzmi świetnie i z pewnością takie gadżety urozmaiciłyby zabawę przy nowej konsoli. Liczymy na to, że patent nie pozostanie na papierze i zostanie zrealizowany.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie