Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 z funkcją PlayStation Activities. Deweloper zepsuł niespodziankę Sony

Wygląda na to, że właśnie dowiedzieliśmy się, jak nazywa się jedna z funkcji PS5, o której wspominał główny architekt konsoli. Mowa o szybkim dostępie do gier z poziomu menu.

Kilka miesięcy temu Mark Cerny, architekt PlayStation 5, ujawnił, że konsola będzie zawierała funkcję pozwalającą nam uzyskać natychmiastowy dostęp do niektórych części gry. Teraz okazuje się, że będzie się ona nazywać PlayStation Activities, choć nie jest to oficjalna informacja. Wynika tak z rozmowy, jakiej udzielili redakcji serwisu Gamereactor twórcy nadchodzącego WRC 9.

PS5 – PlayStation Activities. Cóż to takiego?

Alan Jarniou (dyrektor WRC 9) oraz Sébastien Waxin (kierownik produkcji) widocznie nie mieli pozwolenia od Sony, by mówić o PlayStation Activities, ponieważ cały artykuł został usunięty ze strony Gamereactor. Jednak, jak to zwykle bywa, w sieci nic nie ginie i wiele osób dotarło do archiwum z publikacją. A tam deweloperzy mówią tak:

Jednak to ulepszenia oprogramowania mogą w końcu całkowicie zmienić wrażenia, ponieważ WRC 9 zaimplementuje w pełni asynchroniczne i zoptymalizowane ładowanie, wykorzystując nowe superszybkie pamięci SSD, aby gracze usiedli za kierownicą natychmiastowo, podczas gdy funkcja systemu PlayStation 5 Activities będzie proponować natychmiastowe łącza „deeplink” z menu startowego, aby uzyskać bezpośredni dostęp do wyścigów lub części gry, z zamiarem „utrzymywania graczy w stanie skupienia”.

O szybkim dostępie do niektórych fragmentów gry mówił sam architekt PlayStation 5 jeszcze w zeszłym roku. Przypominamy jego słowa:

Bez względu na to, które części gry zdecydujesz się zainstalować, będziesz mógł być ze wszystkim na bieżąco dzięki całkowicie odnowionemu interfejsowi użytkownika. Główny ekran PS4 czasami wydaje się zamrożony w bursztynie; możesz zobaczyć, co ostatnio zrobili Twoi znajomi, a nawet tytuł, w który mogą obecnie grać, ale bez uruchomienia danego tytułu nie ma sposobu, aby się dowiedzieć, jakie misje dla jednego gracza możesz wykonać lub do jakich meczów wieloosobowych możesz dołączyć. PS5 to zmieni. „Chociaż uruchamianie gier będzie dość szybkie, nie chcemy, aby gracz musiał uruchamiać grę, sprawdzać, co się dzieje, następnie uruchamiać kolejną grę, sprawdzać, co się dzieje, itd.” – mówi Cerny. „Serwery gier wieloosobowych zapewnią konsoli zestaw połączonych działań w czasie rzeczywistym. Gry dla jednego gracza dostarczą informacji, takich jak misje, które możesz wykonać, i jakie nagrody możesz otrzymać za ich ukończenie – a wszystkie te opcje będą widoczne w interfejsie użytkownika. Jako gracz, po prostu wskakujesz gdzie zechcesz.

Ponoć na początku sierpnia czeka nas kolejne State of Play, na którym Sony może w końcu powiedzieć więcej o funkcjach PS5 i potwierdzić istnienie PlayStation Activities. Czekamy!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się