PS5 ma sprzedawać się dwukrotnie lepiej od Xbox Series X i S w 2022 – twierdzi ekspert

Xbox Series X, PS5 i konsole z rodziny Nintendo Switch - PG
PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

Sprzedaż konsol w 2022 roku może jeszcze bardziej różnić się od tej z roku ubiegłego. Według najświeższych danych PS5 powinno się sprzedawać znacznie lepiej od Xbox Series X i S. Co z Nintendo Switchem i jego sytuacją?

Jak przewiduje Piers Harding-Rolls, dyrektor badań z Ampere Analysis, w tym roku na każdego sprzedanego Xbox Series sprzedadzą się dwie konsole PS5.

Wygląda na to, że dostępność konsol PlayStation 5 i Xbox Series będzie się powoli poprawiać w ciągu roku, a nasze oczekiwania są takie, że Sony wyprzedzi Microsoft dwa do jednego.

– powiedział Piers Harding-Rolls

Jeśli mielibyśmy mówić o dokładnych liczbach, PlayStation 5 miałoby sprzedać się w 2022 roku w nakładzie 18 mln sztuk, Xbox Series X i S w 9 mln sztuk, ale to na Nintendo Switch znowu będzie stało na szczycie sprzedażowego podium. Sprzęt Big N miałby rozejść się w aż 21 mln sztuk, o czym mogliście już przeczytać wcześniej.

W przeszłości przewidywania Ampere Analysis pokrywały się z rzeczywistością, jednakże należy pamiętać, że sytuacja pandemiczna na świecie może jeszcze wszystko zmienić. Należy również założyć, że Nintendo, Xbox oraz PlayStation pokażą w tym roku jeszcze niejedną grę, która przyciągnie do siebie nowych nabywców konsol.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie