Zapotrzebowanie na PS5 i Xbox Series będzie jeszcze większe – twierdzi prezes AMD

PS5 Xbox Series
PS5 Xbox Series Xbox Series S

PS5 i Xbox Series nadal są kiepsko dostępne, choć konsole da się kupić jeśli dobrze poszukamy. Wydaje się, że gorzej być nie może, a jednak prezes AMD ma inne zdanie.

Lisa Su jest pod wrażeniem ogromnego zapotrzebowania na konsole i wspomniała, że firma nieustannie zwiększa produkcję podzespołów do konsol. Su twierdzi, że w 2022 roku wciąż będziemy obserwować ogromne zainteresowanie konsolami najnowszej generacji, a szczyt zainteresowania rzeczonym sprzętem zaobserwujemy w 2023 roku.

Po pierwsze, uważam, że biznes konsolowy, ten cykl konsolowy i w ogóle, jeśli spojrzeć na niego całościowo, był niesamowity (…). Wysyłamy dużo produktów. Fakt, że popyt jest wciąż wysoki, mówi coś o możliwościach produktowych, które w tym cyklu konsolowym zdobył zarówno Microsoft, jak i Sony. Wciąż zwiększamy produkcję. Oczekujemy, że rok 2022 będzie kolejnym rokiem silnego wzrostu dla konsol. (…). Można by więc oczekiwać, że rok 2023 będzie rokiem szczytowym.

– powiedziała prezes AMD, Lisa Su, w rozmowie z SeekingAlpha

Zwiększenie dostaw konsol do sklepów to jedno, ale pamiętajmy, że wielu graczy czekało z zakupem właśnie do przyszłego roku. Niektórzy gracze woleli wstrzymać się do czasu, aż ukażą się pierwsze next-genowe gry i okaże się, czy pierwsze wersje konsol posiadają jakieś wady fabryczne. Nie spodziewajmy się więc, że dostępność PS5 i Xbox Series będzie lepsza w ciągu następnych kilkunastu miesięcy.

Niedawno prezes firmy Intel stwierdził, że braki konsol i podzespołów komputerowych nie ustaną nawet pod koniec przyszłego roku. Jego zdaniem problemy mogą trwać nawet do 2023 roku albo i dłużej.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie