Nie ma PS5 w sklepach? Alternatywą wypożyczenie konsoli

PS5 i położony na nim kontroler DualSense
PS5

W ostatnich tygodniach ponownie jest znacznie ciężej z dostępnością PS5 w sklepach stacjonarnych i internetowych. Na szczęście istnieje jeszcze jeden sposób, by nacieszyć się „piątką”, choć nie będziecie mieli jej na własność.

W naszym kraju coraz popularniejsze są firmy oferujące usługę wypożyczenia sprzętu. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Plenti, które umożliwia m.in. nabycie na określony czas PS5.

Obecnie w ofercie wymienionej strony znajduje się tylko i wyłącznie wersja z napędem, co umożliwi ewentualne skorzystanie z gier z wydań pudełkowych. Co ważne, w ofercie Plenti znajdziecie także możliwość wypożyczenia dodatkowych kontrolerów, a także właśnie samych gier – oczywiście za dodatkową opłatą.

Cóż, kwestią sporną zdecydowanie będzie to, czy to się w ogóle opłaca. Jeden gracz powie tak, drugi gracz powie nie. Wynika to z tego, że ogólnie wypożyczenie „piątki” do tanich biznesów nie należy. Plenti oferuje udostępnienie sprzętu na dni lub nawet miesiące. Warto rozważyć wynajem na dłuższy okres, ponieważ wtedy otrzymacie spory rabat. Przykładowo za zawarcie umowy na subskrypcję na wyłącznie 1 miesiąc zapłacicie aż 451 zł, ale przy zdecydowaniu się na rok za każdy miesiąc będziecie płacić 195 zł.

W przypadku wypożyczenia na dni też jest o wiele taniej. Skorzystanie z usługi na 1 dzień jest równoznaczne z uiszczeniem kwoty w wysokości 116 zł. Jeśli jednak zdecydujecie się na 6-dniowe obcowanie z konsolą, zapłacicie za każdy z dni po 75,67 zł (łącznie 454 zł).

Według mnie wypożyczenie PS5 może opłacić się osobom, które chcą zapoznać się z samą konsolą przed jej ewentualnym zakupem. Ta powinna również trafić do osób, które np. chcą przejść konkretny tytuł ekskluzywny dla „piątki”, ale nie mają zamiaru w tym celu kupować konsoli.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie