PS5 bez pełnej wstecznej kompatybilności. 100 gier z PS4 w momencie premiery

0 komentarzy

Na wczorajszej konferencji Sony ujawniło mnóstwo szczegółów na temat swojego next-gena. Nie zabrakło też paru słów o wstecznej kompatybilności sprzętu. Okazuje się, że producent na razie nie planuje umożliwić posiadaczom „piątki” uruchamiania tytułów z platform starszych niż PS4.

Nie ujawniając zbyt wielu szczegółów na ten temat, główny projektant PS5 Mark Cerny poinformował, że trwają obecnie testy starszych gier na next-genie. „Rozpatrzyliśmy 100 produkcji spośród tych, w które gracze grają najczęściej. Oczekujemy, że prawie wszystkie będzie można uruchomić na PS5 w momencie premiery konsoli„, powiedział przedstawiciel marki.

Sony zaprezentowało też grafikę, która może sugerować, że posiadacz PS5 będzie mógł wybrać tryb działania gry spośród trzech: PS5, PS4 Pro i PS4. Nie wspomniano o tytułach na PS3 i starsze konsole, co pozwala wnioskować, że przedsiębiorstwo na razie nie planuje robić nic w tym kierunku.

PlayStation 5 ma nieco gorsze parametry techniczne niż nowy Xbox. Teraz wiemy też, że także i w kwestii kompatybilności wstecznej next-gen Sony nieco odstaje od konkurencji – szef Xboksa Phil Spencer już w grudniu ubiegłego roku zapewniał, że przesiadając się na Series X, będziemy mogli od razu zagrać na konsoli w gry z Xboksa, Xbox 360 i Xbox One.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się