Konsola Sony PS5

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Sony szykuje się do wprowadzenia VRR na PS5. Znamy przybliżony termin

Wygląda na to, że PS5 może niebawem otrzymać nareszcie wsparcie dla technologii VRR. Podczas targów CES zapowiedziano, że najnowsza seria telewizorów Sony będzie już natywnie wspierać to rozwiązanie.

VRR (Variable Refresh Rate) pozwala „w locie” dostosowywać odświeżanie matrycy do odświeżania obrazu z urządzenia wysyłającego sygnał wideo. Podczas grania w gry może się zdarzyć, że z pewnych powodów generowane klatki nagle spadną tak drastycznie, że odczujecie widoczne spadki płynności lub wręcz ścinki. VRR ma zapobiec takim sytuacjom lub przynajmniej je mocno ograniczyć.

Podczas CES 2022 Sony zaprezentowało nową serię telewizorów spod marki Bravia z dopiskiem XR. Te mają być „idealne do PS5”, wspierając przy tym VRR – o czym poinformował Vincent Teoh z kanału HDTVTest. Urządzenia zadebiutują jeszcze na wiosnę tego roku, w związku z czym nie będzie trzeba długo czekać na omawianą nowość.

O wprowadzeniu VRR do konsol najnowszych PS5 mówiło się już pewien czas temu. Wtedy to źródłem tych informacji był wpis na blogu PlayStation. Zawarto w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, gdzie jedno z nich dotyczyło właśnie wprowadzenia ów technologii. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się