PS5 - konsola

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 tanieje w kolejnym regionie, ale nadal jest dużo droższe, niż w Polsce

Sony poinformowało, że ceny PS5 i PS4 zostaną zredukowane w Brazylii. Producent przecenia na stałe również liczne akcesoria do konsol.

Nowa generacja ruszyła, sprzedaż konsol na niektórych z pewnością zrobi wrażenie, a producenci nadal walczą o uwagę graczy. Promocja to jedno, ale zaczęto również dostosowywać ceny sprzętu w danych regionach. Sony potwierdza, że obniża ceny PS5, PS4 oraz akcesoriów w Brazylii. Obniżek nie brakuje i trzeba przyznać, że są całkiem spore.

Za PlayStation 5 w wersji z czytnikiem pierwotnie zapłacilibyśmy 4699 reali a teraz zapłacimy dokładnie 4399,90 reali. Daje nam w przeliczeniu około 3640 złotych, więc i tak całkiem sporo. PS5 w wersji Digital kosztowało 4199 reali, a po obniżce kosztuje 3899,90 reali. To mniej więcej 2836 złotych.

Jak już wspominałem, obniżek doczekały się również akcesoria i konsole PlayStation 4. Nie są one jednak aż tak znaczące, choć gracze z Brazylii z pewnością mają powody do radości.

Co ciekawe, choć PlayStation 5 nie kosztuje w Brazylii fortuny, wciąż jest droższe niż w Polsce. Rzecz jasna na cenę sprzętu w danym regionie nakłada się cała masa czynników, ale taki stan rzeczy i tak może dziwić.

Nie spodziewajmy się również obniżek cen w naszym kraju czy w Europie w ogóle. Na ten moment jest to bardzo mało prawdopodobne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się