PlayStation 5 PG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 bije rekordy. Konsola sprzedaje się lepiej od PS4.

Sony poinformowało fanów, że PS5 znacznie przebiło sprzedaż PS4 w pierwszych tygodniach. Nowa konsola Japończyków bije rekordy.

Chyba wszyscy pamiętamy premierę PlayStation 4. Braki w magazynach, puściutkie półki sklepowe i rozgoryczenie fanów. Sony jednak mogło się cieszyć, bowiem zaliczyło wtedy jedną z lepszych premier w historii całej branży. Póki co sprawa wygląda podobnie w przypadku najnowszej konsoli Japończyków.

Sony poinformowało, że PS5 sprzedało się lepiej w ciągu pierwszych 12 godzin od wystartowania zamówień przedpremierowych, niż PS4 w ciągu 12 tygodni od swojego debiutu. Dane dotyczą sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

To wręcz gigantyczne i bardzo imponujące osiągnięcie. Błyskawiczne wyprzedanie preorderów konsoli to najwyraźniej nie tylko kwestia nieprzygotowania Sony, ale też niespodziewanie wysokiego zapotrzebowania.

Istnieje całkiem spora szansa na to, że PS5 stanie na podium w rankingu najlepiej sprzedających się konsol. Do tej pory pierwsze miejsce zajmuje PS2, które sprzedało się w ponad 155 milionach sztuk. PS4 Było całkiem blisko przebicia swojego dziadka, jednak zabrakło mu do tego około około 43 milionów sprzedanych konsol.

To będzie bardzo ciekawa generacja. Jeśli Sony odpowiednio ją rozegra, to kto wie, może ponownie będzie uznawane za wielkiego zwycięzcę. Czas pokaże, czy Japończycy dobrze wykorzystają zyskane przez graczy zaufanie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się