Dokanałowe słuchawki do PS5 od Sony mają zaoferować parę genialnych funkcji. Oto szczegóły

PS5 dostanie iście next-genowe dokanałowe słuchawki
Newsy PS5

Coraz więcej dowiadujemy się o nowym sprzęcie od Sony. PS5 ma dostać słuchawki dokanałowe, który chwalą się paroma świetnymi rozwiązaniami.

Jeszcze w maju tego roku gruchnęła wieść o nowym sprzęcie do PS5 – dokanałowych słuchawkach gamingowych znanych jako “Project Nomad”. Teraz pojawiła się dokumentacja Federalnej Komisji Łączności, dzięki czemu poznaliśmy funkcje, których powinniśmy się spodziewać. Urządzenie zostało oficjalne zaprezentowane na ostatnim wydarzeniu japońskiego giganta. Pokazano je wtedy wraz z Project Q, czyli nową przenośną konsolą.

Dokanałowe słuchawki do PS5 brzmią fantastycznie

Teraz dzięki dokumentacji dowiedzieliśmy się, że Sony faktycznie celuje w to, aby wydać niemal next-genowe urządzenie do gamingu. Designem przypominają to, co znamy z całej aktualnej linii PS5, więc nie ma zaskoczenia. Za to w środku możemy liczyć przede wszystkim na redukcję szumów i nadajnik-odbiornik USB. PlayStation 5 posiada wsparcie Bluetooth, ale z jakiegoś powodu nie pozwala na połączenie się za pomocą tej funkcji ze sprzętem audio.

Doświadcz immersji dźwiękowej nowej generacji na PS5 lub PC dzięki pierwszym w historii bezprzewodowym słuchawkom dousznym zaprojektowanym przez PlayStation. Ponadto nowa technologia bezprzewodowa zapewnia bezstratny dźwięk z niskim opóźnieniem, zapewniając doskonałą jakość dźwięku podczas gry. Podczas połączenia z urządzeniem do grania, słuchawki douszne mogą jednocześnie łączyć się ze smartfonem przez Bluetooth.

– czytamy

Wygląda więc na to, że Sony chce umożliwić jednoczesne łączenie się słuchawek nie tylko ze sprzętem gamingowym (konsolą lub PC), ale też ze smartfonem. Wtedy będziemy mogli rozmawiać z kimś w trakcie rozgrywki za pomocą smartfona, słuchać muzyki czy robić wszystko inne, co można robić jednocześnie na smartfonie. Brzmi w sumie świetnie. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że sprzęt ma zaoferować około 5 godzin działania na jednym naładowaniu. Ich obudowa będzie jednocześnie stacją do ładowania, którą naładujemy za pomocą USB typu C. Docelowo mają ukazać się na jesień tego roku.

Sony potrafi stworzyć świetny sprzęt audio, więc teoretycznie nie powinniśmy martwić się o jakość. Pytanie tylko, czy faktycznie może udać im się stworzyć prawdziwe dokanałowe słuchawki do gamingu?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie