Nowe PS5 Slim wyglądają świetnie. Sony pokazało to, na co gracze czekali

PS5 Slim w nowych wersjach oficjalnie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Na targach CES 2024 Sony nie pokazało PlayStation 5 Pro. Zamiast tego firma przyniosła ze sobą nowe, kolorowe panele boczne do PS5 Slim.

Teraz, gdy „normalne” PS5 powinno zostać zastąpione przez wersję Slim, Sony skupia się właśnie na jej rozwoju. Targi CES wydawały się idealnym miejscem, aby pokusić się o pokazanie czegoś dużego. Spekulowano na temat potencjalnego pokazu PlayStation 5 Pro, lecz nic z tego nie wyszło. Zamiast tego dostaliśmy nowy elektryczny samochód kierowany padem DualSense i… panele boczne do Slima. I to całkiem niezłe.

Teraz gracze będą mogli odświeżyć wygląd swoich konsol za pomocą zestawów trzech paneli bocznych – Cobalt Blue, Sterling Silver i Volcanic Red. Na ten moment nie znamy żadnych informacji dotyczących potencjalnej daty premiery. Wiemy jednak, że wyceniono je na 54,99 dolarów, czyli około 220 zł.

Muszę przyznać, że panele wyglądają świetnie. Już nawet nie mówię o kolorach, bo jestem akurat z tych, których najbardziej interesuje kolor czarny. Ten również nadchodzi, ale Sony nie pokusiło się o jego pokazanie. Niemniej zaprezentowane wersje kolorystyczne są bardzo atrakcyjne i eleganckie. Wielka w tym zasługa matowego finiszu, a nie błyszczącego podziału między górną i dolną płytą, jak to ma miejsce przy standardowych białych panelach.

Niemniej wygląda na to, że środek musi pozostać czarny. Dla mnie spoko, ale inni mogą narzekać, że zbiera się na nim kurz. Pamiętajcie też, aby czyścić sprzęt, bo inaczej… stanie się coś strasznego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie