Na co komu kierownica? Nowa Honda kierowana padem do PS5

Sony pokazuje nowy samochód. Sterowanie za pomocą pada do PS5
Newsy PS5 Rozrywka Technologie

Sony oficjalnie pokazało nowy elektryczny samochód Sonda Afeela. W trakcie prezentacji skorzystano z pada do PS5 i… kierowano nim pojazdem.

DualSense to świetne urządzenie, a obecnie bodaj najlepszy dostępny kontroler na rynku. Oferuje mnóstwo świetnych funkcji, szczególnie w grach wydanych z myślą o PlayStation 5. Ale wiedzieliście, że można nim także kierować samochodem? Nie no, nie żartuję – Sony właśnie tak zrobiło.

Honda Afeela od Sony działa z PS5

Na targach CES 2024 nie zabrakło tego wielkiego gracza branży tech, czyli Sony. Firma nie pokusiła się niestety o pokazanie PS5 Pro, ale fanów uraczyła czymś nieco innym. Jasne, nie jest to może kierowane stricte do graczy, ale fani motoryzacji mogą poczuć się zaciekawieni. Japoński gigant pokazał nowy samochód elektryczny, czyli Hondę Afeela, pierwszy wspólny efekt współpracy spółki Sony Honda Mobility. Pojazd ma trafić do klientów w 2025 roku, a zapowiadany jest jako prawdziwe „doświadczenie rozrywki klasy premium”. Ale zaraz… rozrywki?

Otóz to! Może to brzmieć dziwnie, ale dziś z jakiegoś powodu samochody nie tylko mają pozwalać szybko i względnie wygodnie przemieszczać się z punktu A do punktu B, ale również oferować różne formy atrakcji. Tesla od dawna oferuje możliwość grania, choć nie do końca jest to przemyślany pomysł. Sony postanowiło, że ich Honda dłużna nie pozostanie.

W trakcie prezentacji Izumi Kawanishi, COO wspomnianej spółki, wyciągnął pada DualSense do PS5 i zaczął sterować nim samochodem po scenie. Efekt może wydać się nieco zabawny, bo w zasadzie przypomina bardzo duży zdalnie sterowany samochodzik, ale wrażenie na publiczności zrobiło to świetne. Co ciekawe, samochód nawet w środku może nieco kojarzyć się z samą konsolą PlayStation 5 – mamy w większości białe obicie, nieco „sterylne”, futurystyczne kształty, a do tego pełne wsparcie Remote Play, dzięki któremu skonfigurujemy ekran pod siebie (tak, można wykorzystać tapetę ze Spider-Mana) oraz zagramy we wszystkie pozycje dostępne na konsoli.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie