Sony podnosi ceny akcesoriów do PS5, w tym kontrolerów i słuchawek. Na razie w jednym regionie

PlayStation podniesie Wam poziom trudności | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej? Jak na razie Sony zdecydowało się na podniesienie cen akcesoriów do PS5 tylko w Japonii, ale raczej ta “ekskluzywność” wyższych cen nie potrwa długo.

Wraz z zapowiedzią PS5 Slim, Sony zdecydowało się na nieco mniej pozytywny krok. Japońscy gracze zapłacą teraz więcej za wszystkie akcesoria do PS5. Dotyczy to nie tylko padów DualSense, ale także i słuchawek, pilota i kamery. Nie wiemy, czy później przełoży się też na wyższe ceny choćby PS VR2.

Jak na razie PlayStation “pochwaliło się” tym na swoim blogu w japońskiej wersji. Nie ma absolutnie mowy o tym, jak wiadomość przekłada się na resztę świata i czy inni też powinni się spodziewać takich podwyżek. Zgaduję, że może to być traktowane jako wyznacznik na przyszłość, ale jest to wielka niewiadoma.

Niemniej Japończycy zapłacą za akcesoria więcej. Poniżej znajdziecie konkretne sprzęty i nowe ceny.

  • Bezprzewodowy kontroler DualSense (biały i czarny): 9 480 jenów (z podatkiem)
  • Bezprzewodowy kontroler DualSense (Cosmic Red, Nova Pink, Galactic Purple, Starlight Blue i Gray Camouflage): 9,980 jenów (z podatkiem)
  • Zestaw słuchawkowy PULSE 3D bezprzewodowy: 12 980 jenów (z podatkiem)
  • Kamera HD: 7,980 jenów (wliczony podatek)
  • Pilot do obsługi multimediów: 3 980 jenów (z podatkiem)
  • Podstawka ładująca DualSense: 3 980 jenów (w cenie)

Akcesoria do PS5 będą droższe od 18 października 2023 roku, więc całkiem niedługo. Nie zdziwiłbym się, jeżeli podobne zmiany zaczęłyby obowiązywać resztę świata, ale najpewniej od 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie