PS5 otrzyma „wysokiej klasy remake gry RPG” na Unreal Engine 5

PlayStation - pokaz gier
PS5

PS5 nie otrzymało na razie bardzo wielu gier ekskluzywnych, ale w niedalekiej przyszłości może się to zmienić. PlayStation mogło zgarnąć dla siebie odświeżoną produkcję RPG.

Japońskie studio Mutan Insight, będące zależne od MUTAN, przygotowuje zaawansowany remake gry RPG, który zmierza na PS5 – wskazuje Gematsu. Nienazwana produkcja ma powstawać przy użyciu między innymi Unreal Engine 5 i studio rekrutuje deweloperów pracujących nad grafiką 3D oraz 2D.

Mutan Insight nie wydało samodzielne żadnej dużej gry. Zespół pracował jednak nad DLC do Final Fantasy XV i wspierał inne studia przy produkcji Persona Q2: New Cinema Labyrinth oraz tytułów z serii Atelier. Ma również na swoim koncie pracę przy portowaniu gier.

O jaką grę RPG może więc chodzić? Opcji jest cała masa, ale jedna z nich jest moim zdaniem szczególnie prawdopodobna. Niewykluczone, że chodzi o remake Chrono Cross, który przewija się w wiarygodnych przeciekach od dłuższego czasu.

Jest też mniej ekscytująca opcja. Biorąc pod uwagę, że Mutan Insight to studio, które zazwyczaj wspiera innych deweloperów, nie zdziwię się, jeśli po prostu pomaga ono Square Enix przy Final Fantasy VII Remake Part 2. Zespół ma doświadczenie we współpracy ze Square Enix. Co więcej, pierwsza część odświeżenia FFVII powstała na Unreal Engine 4, więc przerzucenie prac na UE5 zdaje się być bardzo prawdopodobne.

Na razie możemy się jednak tylko domyślać. Prawdziwe plany Mutan Insight pozostają tajemnicą i konkrety poznamy dopiero za jakiś czas.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie