PS5 z workiem z pieniędzmi

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PS5 idzie na rekord. Sony chce osiągnąć sukces dzięki większym dostawom

Sony ogłosiło, że sprzedaż PS5 ma docelowo pobić jeden z rekordów firmy. Plany na najbliższy rok fiskalny są bardzo, ale to bardzo ambitne.

PlayStation 5 przyniosło już Sony parę rekordów. Firma jest jednak dalej spragniona sukcesu i planuje rozprowadzać konsole jeszcze szybciej. Docelowo producent chce przebić w przyszłym roku fiskalnym wyniki pierwszego PlayStation. Co więcej, PS5 ma sprzedawać się najszybciej w historii wszystkich konsol od Sony. Już teraz jest zresztą stosunkowo blisko osiągnięcia tego celu.

Rankiem 22 czerwca w Tokio odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Sony Group. Pan Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation, podkreślił, że firma przyspieszy dostawy PlayStation (PS) 5 w następnym roku fiskalnym, aby osiągnąć sprzedaż ponad 22,6 miliona sztuk rocznie, największą w historii PS. W związku z popytem na „nest egg”, firma zamierza pobić rekord sprzedaży oryginalnego PS z roku fiskalnego 1998.

– tłumaczenie z serwisu JIJI dzięki ResetEra

Wspomnienie o przyspieszeniu dostaw jak najbardziej cieszy. Dostępność konsol nadal jest daleka od ideału, ale jeśli są plany na jej poprawę, to pozostaje tylko na to zaczekać. Oczywiście jeśli pozwolą na to warunki na rynku sprzętów do grania. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość, bowiem niektóre konsole i karty graficzne wciąż nie są najłatwiejsze do kupienia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się