Od dzisiaj nowe zasady logowania na PS5 i PS4. Sony zamyka konta na klucz

PlayStation-klucz-dostepu
Newsy PS4 PS5

Sony postanowiło wprowadzić nowy system do logowania na konsolach PlayStation. Dzięki niemu nie będziemy musieli wpisywać żadnych haseł podczas dostępu do konta PSN.

Sony przedstawiło klucz dostępu, czyli– bezhasłowe logowanie do PlayStation. Już teraz możemy go aktywować, by uprościć dostęp do konta na swojej konsoli. Jednocześnie firma zaznacza, że dzięki niepowtarzalnym kluczom unikniemy potencjalnych problemów.

Klucz dostępu na PlayStation. Co to jest?

Sony wyjaśnia, że klucz dostępu jest zamiennikiem standardowego hasła, z którego obecnie korzystamy przy dostępie do PSN. Zamiast wklepywać hasło, możemy się zalogować za pomocą smartfona lub komputera przy użyciu wygodnej metody odblokowywania ekranu urządzenia, takiej jak odcisk palca, skanowanie twarzy lub kod PIN. Na oficjalnej stronie PlayStation czytamy również, że klucze dostępu są zarządzane przez system operacyjny telefonu lub komputera oraz są automatycznie synchronizowane między urządzeniami za pośrednictwem usługi w chmurze.

Jak aktywować klucz dostępu do PlayStation?

Sprawa jest bardzo prosta. Żeby aktywować logowanie za pomocą nowego klucza, możemy skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza, to przejście na tę stronę, gdzie po prostu klikamy Włącz/Aktywuj teraz. Jest to również możliwe poprzez stronę pomocy technicznej, gdzie znajdują się dokładne instrukcje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dowiemy się tam, jak skonfigurować klucz oraz jak zalogować się nim na swoim koncie PSN.

Po co Sony wprowadza klucze dostępu?

Firma tłumaczy, że klucze są o wiele bardziej bezpieczne niż hasła, ponieważ są odporne na phishing i inne rodzaje cyberataków, takich jak kradzież danych. Dodatkowo takie logowanie jest szybsze niż wpisywanie hasła, zatem warto zadbać o przejście na klucz dostępu i uprościć sobie życie. Kto się do niego nie przekona, będzie mógł w każdej chwili powrócić do starego (obecnego) logowania zwykłym hasłem.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie