PS5 Pro z najnowszą technologią AMD – sugeruje dyrektor technologii

PS5 Pro nie jest potrzebne | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Mimo wcześniejszych domysłów, PS5 Pro może faktycznie zaoferować najświeższą technologię od AMD. Niejako powiedział to kluczowy pracownik firmy.

O nowej wersji PlayStation 5 mówiło się już wiele i często. Sprzęt ma podobno zadebiutować pod koniec bieżącego roku. Jeśli wierzyć plotkom i przeciekom, ma zaoferować technologię skalowania rozdzielczości, podobnie jak nadchodzące PS6.

PS5 Pro ze skalowaniem od AMD

Niedawno jednak znany informator Kepler twierdził, że raczej nie ma co spodziewać się technologii skalowania rozdzielczości opierającej się na sztucznej inteligencji w PS5 Pro. Jego zdaniem procesor Viola nie ma NPU, które pozwala na wykorzystanie rozwiązań AI. Możliwe jednak, że zamiast tego Sony oparło technologię na karcie graficznej, co byłoby niejako obejściem problemu.

Na kanale No Priors: AI, Machine Learning, Tech, & Startups pojawiła się rozmowa z dyrektorem ds. technologii w AMD, Markiem Papermasterem. Główną część wywiadu poświęcono na adaptację rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Pod tym kątem gigant technologiczny jest zadowolony. Papermaster stwierdził, że 2024 to ogromny rok dla AMD, ponieważ właśnie zakończyli włączanie sztucznej inteligencji do swojego portfolio. Jest to też kluczowy “rok wdrażania”.

Dyrektor powiedział, że właśnie w 2024 roku umożliwiają swoim gamingowym urządzeniom i technologiom skalowanie AI. Te słowa bezpośrednio sugerują, że kolejne sprzęty wydane w najbliższym czasie będą w stanie to zrobić. Skoro PS5 Pro powstaje w ścisłej współpracy z AMD, można więc zgadywać, że także i konsola zaoferuje skalowanie AI. Nadal oczywiście nie dostaliśmy oficjalnych informacji o sprzęcie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie