Znamy specyfikację PS5 Pro? Konsola aż o 60% mocniejsza od podstawowej wersji!

PS5 Pro ma oferować 120 fpsów w 4K | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Do sieci najpewniej wyciekła nieoficjalna specyfikacja nadchodzącej konsoli PS5 Pro. Nowe urządzenie od Sony ma zapewnić wzrost wydajności aż o 60% w porównaniu do oryginalnej wersji konsoli. Mówi się, że deweloperzy mają już specjalne zestawy do tworzenia gier w oparciu o nową specyfikację, czyli tzw. dev kity. Czy faktycznie czeka nas nowe PlayStation?

PS5 Pro nadchodzi? Specyfikacja w sieci

W internecie pojawiły się doniesienia na temat nadchodzącej konsoli PS5 Pro. O istnieniu takiego urządzenia już jakiś czas temu donosił Tom Henderson, który wielokrotnie zasłynął podawaniem prawdziwych informacji na temat przyszłych gier czy sprzętu — choćby na temat PlayStation 5 w wersji Slim oraz urządzeniu PS Portal. Tym razem informacje o nowej konsoli pojawiły się w serwisie ResetEra. Można śmiało uznać, że mamy do czynienia z całkiem rzetelną garścią ciekawostek na temat sprzętu.

Przede wszystkim, deweloperzy są już w posiadaniu dev-kitów PS5 Pro, dzięki czemu mogą tworzyć nowe gry przygotowane z myślą o lepszej specyfikacji konsoli, jak również dostosowywać dotychczas wydane produkcje do nowej odsłony urządzenia. Te ma zagwarantować spory przypływ mocy. Nowe PS5 ma być wydajniejsze nawet o 60% w porównaniu do bazowego modelu. Co jeszcze wiemy o nowej konsoli Sony?

PS5 Pro — specyfikacja (plotka):

  • PS5 w wersji Pro zaoferuje aż do 60% wzrostu wydajności w porównaniu do pierwotnego modelu PlayStation 5;
  • Konsola korzysta z architektury Zen2, dynamiczna częstotliwość do 4,4 GHz, zachowanie kompatybilności z PS5;
  • Architektura graficzna oparta na RDNA3 i funkcje RDNA4;
  • Procesor graficzny z RDNA3, śledzenia promieni z RDNA4;
  • Sony chce usprawnić działanie technologii Ray-Tracing;
  • Procesor graficzny: 2,0 GHz z 16 GB GDDR6;
  • Użycie jednostki NPU XDNA2 – Konsola ma umożliwić płynne skalowanie rozdzielczości do 4K;
  • 16 GB pamięci GDDR6 18 Gb/s. 256-bitowa magistrala pamięci o przepustowości pamięci 576 GB/s;

Planowane ujawnienie konsoli ma mieć miejsce we wrześniu 2024 roku, a nie pod koniec roku, jak zapowiadano w poprzednich plotkach.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie