Kiedy ukaże się nowy handheld PlayStation? Podobno całkiem niedługo

PlayStation Q Lite ma wyjść podobno jeszcze w tym roku
Newsy PS5

Nowy handheld PlayStation to PlayStation Q Lite, który ma rzekomo zadebiutować jeszcze w tym roku. Na to przynajmniej wskazują nieoficjalne wieści.

Jakiś czas temu znany chyba wszystkim insider Tom Henderson zapowiedział nieoficjalnie nową konsolę od Sony. Ma to być kolejne ich podejście do handheldów, ale w zupełnie innej formie. Sprzęt roboczo nazwany PlayStation Q Lite do działania ma wymagać PS5. Całość oparto podobno na funkcji Remote Play z PlayStatiotion 5. Jednocześnie oznacza to, że nie będzie to konsola do cloud gamingu, jak mogłoby się wydawać wcześniej. Więcej informacji o Q Lite znajdziecie w tym miejscu.

Wtedy też Henderson stwierdził, że sprzęt ma ukazać się przed PS5 Pro, ale po PS5 Slim (lub jakkolwiek inaczej zostanie nazwana nowa edycja z wymiennym czytnikiem płyt). To mało konkretne, bo mówimy o potencjalnym przedziale nawet roku. W ostatnim odcinku podcastu Iron Lords, Henderson pokusił się o wyjaśnienie tej kwestii.

Zostanie wydany pomiędzy PS5 Pro, który jest obecnie [zaplanowany] pod koniec 2024 roku, a nowym PS5 z odłączanym dyskiem [nadchodzącym] pod koniec tego roku. Na chwilę obecną, premiera będzie miała miejsce pod koniec tego roku. Wiele osób mówiło, że będzie to rok 2024, ale w tej chwili wygląda to na listopad.

– wyjawił Henderson w podcaście

Wychodzi więc na to, że Sony może zapowiedzieć nowe urządzenie w czerwcu, w trakcie największych imprez gamingowych (ale bez E3 w tym roku). Oczywiście to jedynie plotki, więc nie radzę aż tak się na nich opierać. Henderson to jednak osoba na tyle dobrze zorientowana w branży, że coś się na pewno kroi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie