Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 – pokaz UE5 wyświetlono w dynamicznej rozdzielczości 1440p

Wczorajszy pokaz możliwości silnika UE5, zarejestrowany na konsoli PS5, przez większość czasu był wyświetlany w rozdzielczości 1440p.

Firma Epic Games pochwaliła się wczoraj filmikiem prezentującym Unreal Engine 5. To, co zobaczyliśmy na ekranie (a kto nie widział, niech zerknie poniżej), zostało puszczone na żywo z konsoli PS5. Epicy podkreślają, że był to pokaz w czasie rzeczywistym, a więc prezentujący również możliwości japońskiej konsoli.

Teraz dowiedzieliśmy się, w jakiej rozdzielczości PlayStation 5 było zdolne wyświetlić demo Unreal Engine 5. Brytyjska redakcja Eurogamera spotkała się z kilkoma kluczowymi inżynierami z Epic Games, aby omówić demo techniczne. Wiceprezes ds. inżynierii, Nick Penwarden, ujawnił rozdzielczość renderowania wersji demo na PS5. Te było renderowane w większości czasu w 1440p.

Tak o prezentacji technologii UE5 mówił Nick Penwarden: Co ciekawe, działa również bardzo dobrze z naszą techniką dynamicznej rozdzielczości. Tak więc, gdy obciążenie GPU staje się wysokie, możemy nieco obniżyć rozdzielczość ekranu, a następnie możemy się do tego dostosować. W wersji demo faktycznie korzystaliśmy z rozdzielczości dynamicznej, chociaż w większości przypadków renderowanie odbywa się w rozdzielczości około 1440p.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wydajność silnika będzie się zmieniać z czasem i kolejnymi aktualizacjami. Dajcie znać, czy wczorajszy pokaz zrobił na Was wrażenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się