PS5 z kontrolerem DualSense

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Piszczące PS5. To nie musi być zasilacz, Polak sprawdził, co tak hałasuje [WIDEO]

Przedstawiciel serwisu konsol Virtual Future podjął próbę naprawy PS5 dostarczonego przez jego klienta. Piszczące cewki lub kondensatory są coraz częściej zgłaszanym problemem next-genowej konsoli PlayStation.

Pierwszym pomysłem serwisanta na źródło tego całego problemu był sam zasilacz. Ten jest wyposażone w cewki i kondensatory, które często powodują tego typu niedogodności. Podobna usterka może mieć np. miejsce czasami w kartach graficznych, co też jest spowodowane tymi samymi elektronicznymi elementami.

Ekspert znalazł w internecie ciekawe rozwiązanie zaistniałej sytuacji – posmarowanie kondensatorów taśmą w płynie. Doszło do sprawdzenia tego niekonwencjonalnego rozwiązania, ponieważ sprzęt był już raz w autoryzowanym serwisie Sony i tamtejsi pracownicy rozłożyli ręce. Zobaczcie, jak poszła próba naprawy:

Cóż, niestety po ponad połowie filmiku okazało się, że winowajcą jest sama płyta główna, a nie zasilacz. W związku z tym serwisant trochę pospieszył się z nakładaniem wspomnianego mazidła na elementy zasilacza. Nie zdziwię się, jeżeli usuwanie go potem było niesamowicie trudne. Szkoda, że nie pokazano tego procesu na nagraniu, ponieważ wcześniej nie spotkałem się z takim środkiem. Na szczęście samo rozebranie piątego pleja nie należy do skomplikowanych rzeczy, o czym pisaliśmy tutaj.

Specjalista na wideo obiecał nie zostawić tego problemu w obecnym stanie. Zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości najpewniej pojawi się kolejny materiał z próby usunięcia usterki. Jeżeli takie odnajdziemy za niedługo, na pewno Was o tym poinformujemy. Spotkaliście się z czymś takim w Waszych modelach PS5? A może mieliście tak z inną konsolą? Jeżeli sobie z tym jakoś poradziliście, dajcie znać w komentarzach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się