PS5 może w końcu dostać obsługę wyczekiwanej przez graczy funkcji

PS5 i położony na nim kontroler DualSense
PS5

Najnowsze odkrycie rodzi podejrzenie, że Sony planuje coś fajnego. PS5 może bowiem w końcu dostać obsługę VRR na kompatybilnych telewizorach!

Nie wiecie, czym jest VRR? Już spieszymy z wyjaśnieniem!

PS5 w końcu z VRR?

Jak na Twitterze donosi Vincent Teoh z youtube-owego kanału HDTV Test, zauważył on coś ciekawego w telewizorach Sony. Informuje on, iż Sony zaczęło wypuszczać długo oczekiwaną aktualizację do swoich telewizorów z 2021 roku.

Firma Sony rozpoczęła wprowadzanie długo oczekiwanej aktualizacji oprogramowania układowego VRR dla telewizorów z 2021 roku z procesorem BRAVIA XR. Pojawiła się ona na moim telewizorze Sony A90J OLED (model amerykański), gdy sprawdzałem rano dostępność aktualizacji.

– informuje Vincent Teoh na Twitterze

No dobra, ale jak to się ma z samym PS5? Skoro firma wzbogaca poprzednie modele w nową funkcję, istnieje bardzo duża szansa, iż przygotowują się tym samym do dodanie tego samego do konsoli. Nie byłoby zbytniej przesady w twierdzeniu, że nowy patch mógłby zadebiutować dość niedługo.

Czym jest oczekiwany VRR?

Entuzjaści Sony jeszcze przed premierą PS5 mogli cieszyć się z informacji, iż konsola otrzyma wsparcie VRR. Niestety, japoński gigant zamilkł w tej sprawie, twierdząc jedynie, iż stosowna funkcjonalność trafi do sprzętu później.

VRR (Variable Refresh Rate) jest świetną technologią umożliwiająca dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania tak, aby odświeżanie w grze było idealnie zsynchronizowane z częstotliwością telewizora. W praktyce oznacza to, iż gry na PlayStation mogą działać zdecydowanie płynniej, eliminując niedogodności pokroju szarpania obrazu czy okazjonalnych przycięć. Niby niewiele mówiące VRR jest w stanie zaoferować znacznie lepsze doświadczenia. O ile, rzecz jasna, mamy odpowiedni telewizor.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie