PS5 - kontroler DualSense

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

2 komentarze

Nowy model PS5 w pierwszym polskim sklepie

Nowy model konsoli PS5 zawitał już do pierwszego w Polsce elektromarketu. Na razie jest tylko jedna oferta, ale warto rozważyć zakup właśnie takiej wersji ze względu na dwie ważne różnice.

O tak zwanej wersji B Chassis (bo tak podpisywana jest w m. in. na stronach sklepów) wiadomo od dłuższego czasu. Nieznana była jednak data premiery na polskim rynku.

[Aktualizacja]

Ostatnio konsola była dostępna pod poniższym linkiem. Obserwując dostępność tej oferty, stwierdzam, że co kilka/kilkanaście minut sprzęt jest z powrotem dostępny, a następnie znika. Warto w takim razie obserwować stan magazynowy.

[Dalszy ciąg newsa sprzed aktualizacji]

Czym różni się od poprzedniej wersji PS5?

Znaczące poprawki są dwie i dla jednych będą nieważnymi szczegółami, a dla drugich miłym udogodnieniem, które mogą przydać się np. w podróży. Mam na myśli po pierwsze zmienioną śrubę do mocowania podstawki, którą jeszcze łatwiej można wkręcić bez pomocy śrubokrętów.

Drugą poprawką jest odchudzenie konsoli o całe 300 gramów. Jak to jest możliwe? Cóż, jest to naprawdę dobre pytanie. Na ten moment nie jest jasne, co takiego Sony zrobiło, że sprzęt waży o te aż prawie 1/3 kilograma mniej.

Co ciekawe, różni się też nieco podstawka samego PS5, a dokładnie sama część zaciskająca. Informacje na ten temat zamieścił na Twitterze użytkownik o nicku bdp2007. Rzućcie okiem:

Media Markt PS5 B Chassis - screen z oferty sprzedaży
Źródło: MediaMarkt

Przez moment omawiany w artykule wariant był dostępny na stronie MediaMarkt. Niestety, rozszedł się jak świeże bułeczki. Jeśli jednak zadowolą Was poprzednie modele, poniżej możecie znaleźć najlepsze oferty:

Drogi Czytelniku!
Niektóre z naszych tekstów zawierają linki afiliacyjne. Jeśli w nie klikniesz, nie ponosisz żadnych kosztów, ale przyczyniasz się do rozwoju całego portalu
PlanetaGracza.pl. Dziękujemy za wsparcie!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się