PS5 dostanie nową grę od dawnych twórców Until Dawn

PlayStation Access - kadr z filmiku o brutalnych śmierciach, gdzie potwór próbuje wydłubać oczy bohaterce z Until Dawn
Newsy

PS5 ma dostać całą masę tytułów ekskluzywnych, choć większości z nich wciąż jeszcze nie zapowiedziano. Wygląda na to, że wiemy, kto przygotowuje jedną z produkcji na wyłączność Sony.

Jak zauważył użytkownik Toumari z forum ResetEra, świeżo założone studio Ballistic Moon przygotowuje grę we współpracy z Sony Interactive Entertainment. Choć kooperacja firm nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, fakt istnienia umowy potwierdził przypadkiem jeden z aktorów pracujących nad grą noszącą nazwę kodową Project Bates.

O samej produkcji na razie wiadomo tyle, co nic. Wiemy, że projekt znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i powstaje na silniku Unreal Engine 5. Na zapowiedź zapewne przyjdzie nam długo poczekać.

Studio Ballistic Moon składa się obecnie z około 45 deweloperów, a część z nich to byli pracownicy przejętego niedawno Supermassive Games. W studiu pracują też osoby odpowiedzialne za takie tytuły jak Syndicate, The Ascent, House of the Dead Overkill i Heavenly Sword.

Ostatnimi czasy Sony coraz bardziej ochoczo współpracuje z nowymi zespołami założonymi przez weteranów branży. Najlepszym przykładem jest prowadzone przez Jade Raymond studio Haven, które w lipcu zostało oficjalnie przejęte przez PlayStation.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie