Nowa funkcja PS5 już dostępna w Polsce. Czekałem na nią od dawna

PS5 - konsola
PS5

PlayStation udostępniło nową funkcję PS5 w Polsce. Skorzystają z niej głównie gracze, którzy często robią zrzuty ekranu i nagrywają gameplay.

Od teraz możemy sprawić, aby nasze zrzuty ekranu i nagrania trafiały bezpośrednio do aplikacji PS App na naszym smartfonie. Warunkiem jest jednak, aby wszystkie nagrania trwały mniej niż trzy minuty i nie były w jakości 4K.

Jeśli chcemy włączyć funkcję musimy połączyć nasze PlayStation 5 z aplikacją PS App. Aby konsola mogła przesłać zrzuty ekranu i nagrania musi być włączona lub ustawiona w tryb spoczynku i połączona w tym czasie z internetem.

Uruchomienie funkcji jest proste. Należy udać się do biblioteki gier w PS App, przejść do sekcji Zrzuty i kliknąć odpowiedni przycisk. Następnie musimy włączyć automatyczne wysyłanie zrzutów ekranu i nagrań z poziomu PS5 – wystarczy wejść do galerii mediów i zaakceptować otrzymane powiadomienie.

PS5 - przesyłanie zrzutów ekranu w PS App
Ekran, na którym znajdziecie swoje zrzuty ekranu i klipy wideo

O funkcji tej słyszeliśmy od dłuższego czasu, ale na jej wprowadzenie musieliśmy dość długo poczekać. Dla wielu graczy może to być mało znacząca nowość, ale jeśli – podobnie jak ja – robicie sporo zrzutów ekranu, zdecydowanie jest się z czego cieszyć. Ja bardzo czekałem i z pewnością będę regularnie korzystał.

Jeśli macie PS5, to nie jedyna nowość, którą warto sprawdzić. Oprogramowanie konsoli niedawno otrzymało aktualizację, która wprowadziła parę istotnych zmian – przeczytacie o niej w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie