Nowa aktualizacja PS5 już jest. Polska pominięta w jednej funkcji

Aktualizacja PS5
PS5

Dziś wyszła nowa aktualizacja PS5 o numerze 22.01-05.00, która wprowadza kilka ważnych nowości do systemu konsoli. Dodano m.in. funkcję sterowania głosem, choć jeszcze nie jest to dostępne w naszym kraju.

Aktualizacja PS5 22.01-05.00 – najważniejsze nowości

  • Rozmiar patcha: 914 MB

Wymienione sterowanie głosem udostępniano na razie jedynie w USA oraz w Wielkiej Brytanii. Gracze, którzy mają już dostęp do tej funkcji, mogą przykładowo przy pomocy anglojęzycznych komend uruchomić gry i aplikacje lub odtworzyć multimedia.

Inną nowinką jest możliwość tworzenia otwartych i zamkniętych imprez. W części „menusów” czeka Was zmiana wyglądu interfejsu, więc nie zdziwcie się, jeśli coś będzie wyglądało zupełnie inaczej niż wcześniej.

Nowości należy poszukać także w PS App i w PS Remote Play. Od dziś w pierwszej z wymienionych appek można dołączać do wspomnianych wcześniej imprez. I w tej aplikacji zaktualizowano interfejs. PS Remote Play wspiera nareszcie tryb ciemny, który uruchomi się automatycznie w zależności od preferencji wybranych na urządzeniu mobilnym.

PlayStation nie udostępniło w sieci jeszcze oficjalnego spisu patch notes. Listę w języku angielskim opublikował serwis DualShockers. Link do wymienionego wpisu znajdziecie w tym miejscu. Przegapiliście wieści na temat poprzedniego update’u? Nadrobicie je, przechodząc tutaj.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie