PS5 – mocna specyfikacja techniczna za mniej niż 500 dolarów

Specyfikacja techniczna PS5 ma być mocna, a cena konsoli niewygórowana – twierdzi analityk rynku gier z Japonii. 

Po niedawnym ogłoszeniu przez Sony wyników sprzedaży PS4, analitycy wypuszczają kolejne prognozy, wspominając w nich oczywiście o nieuchronnym nadejściu PS5. Wśród nich znalazł się m.in. dobrze znany w Japonii ze swoich analiz i prognoz dotyczących rynku gier Hideki Yasuda z firmy Ace Research Institute.

PS5 – premiera i dobra cena za dużą moc

Hideki Yasuda opublikował własną kwartalną analizę działalności Sony (dzięki Gamingbolt). Wspomina w niej, że premiera PS5 została zaplanowana na końcówkę 2020 roku. Ekspert uważa, że tempo sprzedaży nowej konsoli będzie podobne jak w przypadku PlayStation 4.

Yasuda wspomina również, że jego zdaniem Sony zapewni mocną specyfikację techniczną PS5 przy cenie za konsolę na poziomie niższym niż 500 dolarów. Jako gry startowe na PS5 zobaczymy natomiast duże tytuły AAA, co oczywiście wielką niespodzianka nie jest.

Ekspert z Ace Research Institute wstrzymuje się przed prognozami sprzedaży PS5, ponieważ uważa, że ​​sukces konsoli będzie zależał m.in. od projektu i stylu sprzętu. W związku z tym przewidywanie sprzedaży nie jest możliwe przed oficjalnym ujawnieniem PlayStation 5.

Z pewnością jednym z wielu czynników, które wpłyną na popularność konsoli, będzie fakt, czy zobaczymy w niej funkcję wstecznej kompatybilności z grami na PS4. Według ostatnich nieoficjalnych doniesień, tak właśnie będzie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.