PS5 zgarnia kolejne osiągnięcie. Trzyletni rekord największego konkurenta zakończony

PS5 najtaniej
PS5 Switch

Sony może pochwalić się kolejnym kamieniem milowym w historii PS5. Konsola zakończyła prawie trzyletnią passę swojego wielkiego konkurenta w USA.

Sprzęt był we wrześniu najlepiej sprzedającą się konsolą w tym regionie. Przez ostatnie 33 miesiące stanowisko to piastował Nintendo Switch – podaje Mat Piscatella z NPD. Konsola Sony nie tylko zarobiła najwięcej pieniędzy, ale też sprzedała się w największej liczbie egzemplarzy. Nie wiemy jednak, jak prezentują się konkretne liczby.

Wyniki sprzedaży konsol z ostatnich miesięcy jasno wskazywały, że Switch prędzej czy później będzie musiał pożegnać się ze swoim rekordem. PlayStation 5 sprzedaje się rekordowo dobrze i kwestią czasu było, zanim pokona swojego największego konkurenta w USA.

Nikt nie będzie jednak specjalnie zdziwiony, jeśli PS5 dość szybko znów spadnie na drugie miejsce. W październiku zadebiutowała ulepszona wersja konsoli Nintendo, która również jest rozchwytywana przez graczy. Co więcej, jest wliczana do statystyk sprzedaży Switcha, co służy biciu kolejnych rekordów.

Jeśli Sony chce ponownie zawalczyć z Nintendo, musi dostarczyć na rynek jeszcze więcej konsol. Choć w naszym kraju PS5 da się kupić bez wielkich problemów, za granicą sytuacja nie wygląda już tak kolorowo. Szczególnie w USA wciąż trudno jest wyrwać next-genowy sprzęt w stosownej cenie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie