PS5 najtaniej

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 zgarnia kolejne osiągnięcie. Trzyletni rekord największego konkurenta zakończony

Sony może pochwalić się kolejnym kamieniem milowym w historii PS5. Konsola zakończyła prawie trzyletnią passę swojego wielkiego konkurenta w USA.

Sprzęt był we wrześniu najlepiej sprzedającą się konsolą w tym regionie. Przez ostatnie 33 miesiące stanowisko to piastował Nintendo Switch – podaje Mat Piscatella z NPD. Konsola Sony nie tylko zarobiła najwięcej pieniędzy, ale też sprzedała się w największej liczbie egzemplarzy. Nie wiemy jednak, jak prezentują się konkretne liczby.

Wyniki sprzedaży konsol z ostatnich miesięcy jasno wskazywały, że Switch prędzej czy później będzie musiał pożegnać się ze swoim rekordem. PlayStation 5 sprzedaje się rekordowo dobrze i kwestią czasu było, zanim pokona swojego największego konkurenta w USA.

Nikt nie będzie jednak specjalnie zdziwiony, jeśli PS5 dość szybko znów spadnie na drugie miejsce. W październiku zadebiutowała ulepszona wersja konsoli Nintendo, która również jest rozchwytywana przez graczy. Co więcej, jest wliczana do statystyk sprzedaży Switcha, co służy biciu kolejnych rekordów.

Jeśli Sony chce ponownie zawalczyć z Nintendo, musi dostarczyć na rynek jeszcze więcej konsol. Choć w naszym kraju PS5 da się kupić bez wielkich problemów, za granicą sytuacja nie wygląda już tak kolorowo. Szczególnie w USA wciąż trudno jest wyrwać next-genowy sprzęt w stosownej cenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%