Japoński sklep walczy ze scalperami, podpisując pudełka do PS5

PS5 najtaniej
Newsy PS5

Rok po premierze PS5 problem scalpingu nie zniknął. Pewien sklep w Japonii postanowił ostatecznie mu zaradzić.

Ograniczona dostępność PS5 to biznes dla osób, które wykupują wiele konsol i sprzedają je „z drugiej ręki” po wyższych cenach. Prawie rok po premierze PlayStation 5 problem jest wciąż aktualny (choć może mniej powszechny). Jeden z japońskich sklepów postanowił przedsięwziąć odpowiednie kroki w tej sprawie.

Youtuber Gaijinhunter napisał na Twitterze, że pracownicy tego sklepu w momencie zakupu PS5 podpisują pudełko imieniem i nazwiskiem kupującego – oraz otwierają i/lub pozbywają się opakowania kontrolera (w wiadomości jest wspomniany DualShock). Gaijinhunter ubogacił Tweeta zdjęciem od klienta sklepu o pseudonimie kaz_kun.

Jest to ciekawe rozwiązanie problemu. Szkoda tylko, że sklep wpadł na to tak późno. Teraz konsolę można kupić bez większego kłopotu, choć „golasa” cały czas trzeba ze świecą szukać.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, ale do tej pory nie znaleźliście odpowiedniego zestawu, to zapraszamy do śledzenia naszego działu Promocje. Znajdziecie tu najświeższe oferty dotyczące konsol, a także innego sprzętu i gier.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie