Kontoler DualSene leżący na PS5

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Japoński sprzedawca ma sposób na resellerów PS5. Nie spodoba się kolekcjonerom

Już ponad rok po premierze PS5, a z dostępnością tego sprzętu dalej jest różnie, żeby nie powiedzieć „źle”. Są jednak miejsca na świecie, gdzie sprzedawcy muszą posuwać się do naprawdę radykalnych praktyk.

Japońska sieć sklepów GEO ze względu na małą liczbę dostępnych konsol sprzedaje je w formie systemu loteryjnego. Potencjalni nabywcy zapisują się poprzez aplikację do losowania, a szczęśliwcy mogą zakupić nową machinę do grania – informuje PSU. Jest jednak jeden kruczek.

W wymienionej appce przed zdecydowaniem się na zakup należy zaznaczyć, że klient zgadza się na otwarcie przed wysyłką opakowania PS5 i namalowania na pudełku z kontrolerem DualSense znaku „X”. Ma to być działanie odstraszające przed ewentualnym sprzedaniem ponownie konsoli po zawyżonej cenie.

Rozpakowanie konsoli, a także „obrzydzenie” pudełka również nie spodoba się dwóm innym grupom odbiorców. Poza samymi resellerami, którzy sprzedają po zawyżonej cenie, uderzy to na pewno kolekcjonerów. Ci chcieliby mieć nawet oryginalne opakowanie w jak najlepszym stanie. Drugą taką społecznością mogą być gracze chcący kiedyś w przyszłości sprzedać swoją konsolę. Wielki czarny „X” może przecież ewentualnie zniechęcić potencjalnego zainteresowanego. Na szczęście zdarzą się jednak i tacy, którym nie będzie to ani trochę przeszkadzać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%