Kontroler DualSense od PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dostępność PS5 psuje Sony szyki, ale firma i tak ma pozytywne podejście

Sony potwierdza, że kiepska dostępność PS5 ma negatywny wpływ na przewidywaną sprzedaż konsol. Niemniej producent jest całkiem dobrej myśli.

COO korporacji, Hiroki Totoki, wspomniał, że sprzedaż najnowszej generacji konsol nieco spadła przez problemy z dostępnością półprzewodników. Nie jest to większym zaskoczeniem, bowiem problem dotyczy nie tylko PlayStation, ale też innych producentów, którzy doświadczają podobnych kłopotów i słyszymy nich od dłuższego czasu.

Na chwilę obecną nie zmieniamy naszego docelowego poziomu sprzedaży jednostkowej PS5 w 2021 roku podatkowym, ale kilka czynników znacząco wpływa na podaż tego produktu, takich jak zakłócenia w globalnym łańcuchu dystrybucji i ograniczenia w dostawach komponentów, zwłaszcza półprzewodników.

– powiedział COO Sony, Hiroki Totoki, w trakcie konferencji z inwestorami
Transkrypcja dzięki VideoGamesChronicles

Niemniej Sony rzekomo ma pozytywne podejście do najbliższej przyszłości PlayStation 5. Firma przewiduje, że choć sprzedaż nieco spadła, ostatecznie uda się osiągnąć wyznaczone cele.

Na całym świecie występują zakłócenia w logistyce, a przede wszystkim ograniczone są dostawy półprzewodników, co ma większy wpływ (niż przypuszczano – red. ), a jak wiecie, sprzedaż sprzętu w pierwszym kwartale była mniejsza pod względem jednostkowym, więc ma to na nas wpływ, podobnie jak w drugim kwartale. (…).
Chcemy być w stanie dostarczyć jak najwięcej PS5 naszym klientom, którzy czekają – taki jest nasz sposób myślenia.

– kontynuował

Niedawno Sony ogłosiło, ile konsol PS5 już sprzedano. Choć sprzęt wypada nieco gorzej względem chociażby PS4 na cztery kwartały od premiery, wciąż jest niemałym hitem. Dostępność PS5 nadal nie jest idealna, więc na pobicie poprzedniej generacji PlayStation pod tym względem musimy trochę poczekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%