PS5 i Xbox Scarlett – procesor Zen 2 AMD mocniejszy o 50%, twierdzi deweloper

Pod koniec przyszłego roku będziemy świadkami premier PS5 i Xbox Scarlett, które mają konkurować (o nasze portfele) mocą, grami oraz usługami/funkcjami, które zaoferują.

PS5 i Xbox Scarlett mają ze sobą wiele wspólnego. To tradycyjne konsole, które zapewnią rozgrywkę w 4K (albo i wyżej), będą wyposażone w dyski SSD oraz obsłużą ray tracing. Choć zapewne będą różnić się mocą, na pokładzie sprzętów znajdzie się procesor Zen 2 AMD i właśnie o ten element został zapytany Ivan Pabiarzhyn z My.Games, który jest liderem franczyzy sieciowej gry Warface.

PS5 i Xbox Scarlett – na co pozwoli procesor Zen 2 AMD?

Nowa generacja procesorów AMD w PS5 / Xbox Scarlett przyniesie wzrost częstotliwości procesora o około 50 procent – stwierdził Pabiarzhyn na łamach serwisu Gamingbolt, który zapytał o to, jak duży skok mocy zobaczymy.

W przypadku gier oznacza to poprawę parametrów ilościowych: szczegółów / wielkości światów, więcej postaci AI. Ale ważniejsze jest to, że będzie możliwe tworzenie wcześniej niedostępnych efektów. Na przykład obliczeń odbicia dźwięków od ścian, które może zmienić gatunek shooterów, które w tej chwili bardziej polegają na szybkości reakcji gracza i dokładności strzelania, idąc na kompromisy w ocenie dokładności pozycjonowania wroga za pomocą dźwięku – uważa Pabiarzhyn .

Jak zatem widzicie, nie tylko piękniejsze i większe światy, lecz również nowe doznania, których obecnie nie doświadczamy – to ma ze sobą przynieść nowa generacja konsol.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: