PS5 i PS4 dostaną piękną kierownicę. Cena zwala z nóg

kierownica do ps5 i ps4
PC PS4 PS5

Fanatec wraz z Polyphony Digital zapowiedzieli świetnie wyglądającą kierownicę do PS5 i PS4. Dedykowana jest dla fanów serii Gran Turismo.

W zestawie znajdziemy kierownicę na wale silnika, a także pedały. Reszta zależy już od wersji, na którą się zdecydujemy.

PS5 i PS4 z kierownicą nowej generacji

Fanatec oraz Polyphon Digital zapowiedzieli niezwykle atrakcyjnie prezentującą się kierownicę do konsol PS5 i PS4. Co ciekawe, zestaw ma działać również z PC i wspiera “większość najważniejszych gier wyścigowych”. Muszę jednak przyznać, że całość zapowiada się naprawdę fantastycznie i o ile twórcy spełnią swoje zamiary o dostarczeniu “prawdziwego sprzętu symulacyjnego”, kierownica może okazać się naprawdę udanym sprzętem.

Źródło: Fanatec

Mało jest tego typu sprzętu dedykowanego pod konkretne konsole i gry. Fani serii Gran Turismo już teraz mogą zacierać ręce, gdyż będą mogli nabyć GT DD Pro, czyli zestaw pedałów z kierownicą, które mają w najbardziej realistyczny sposób zaprezentować nam mechanizm sterowania samochodem.

Kiedy kierownica jest zamontowana bezpośrednio do wału silnika, nie ma paska ani przekładni, które mogłyby osłabić efekt sprzężenia zwrotnego. Direct Drive jest oczywistym wyborem wszystkich profesjonalnych kierowców i entuzjastów wyścigów symulacyjnych, a teraz jest dostępny dla szerszej publiczności.

Opis urządzenia na oficjalnej stronie

Twórcy nie ukrywają, że korzystali z pomysłów właściwych dla peryferiów dedykowanych największym weteranom symulacji samochodowej. Sama kierownica ma niewielki ekran wyświetlający informacje na temat prędkości i pełen zestaw najważniejszych przycisków, ale to jej design jest tym, co przede wszystkim rzuca się w oczy.

Na oficjalnej stronie znajdziecie więcej informacji, wystartował także preorder. Co ciekawe, sprzęt wyceniono na “dość drogo”, bo najtańsza, podstawowa wersja kosztuje około 700 USD (około 2915 zł)… Jej premiera zaplanowana została na marzec 2022 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie