To był najlepszy rok dla gamingu. TOP 5 gier 1998 roku

Half-Life
Newsy Retro

Co kilka lat zdarza się taki czas, kiedy podsumowując w głowach gamingowe wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy myślimy sobie „cholera, to był naprawdę świetny rok”. Dobre przykłady to chociażby lata 2013, 2011, 2004, ale mało który okres w historii gier wideo był tak bogaty w wybitne tytuły, jak rok 1998 – oto TOP 5 produkcji, które ukazały się w tym czasie.

5. Metal Gear Solid

  • 94 punkty Metacritic

MGS to tytuł przełomowy nie tylko dla Hideo Kojimy jako twórcy, ale też dla całej branży gier. Przygody Snake’a spopularyzowały skradanki, a także zwróciły uwagę na fakt, że gry wideo potrafią świetnie prezentować bardziej filmowe opowieści. Choć nie jest to najlepiej oceniana gra 1998 roku, dla wielu graczy jest tą najważniejszą.

4. Gran Turismo

  • 96 punktów Metacritic

Tytuł ten zapoczątkował legendarną serię wyścigową na PlayStation, która jest z nami do dziś i ma się dobrze, choć lubi wyciskać ostatnie grosze z portfeli graczy. Gran Turismo powalało oprawą i realistycznym modelem jazdy, dzięki czemu idealnie wpasowało się w gusta fanów ścigałek. Niektórzy kupowali PlayStation tylko dla tej gry i podobno tak też jest do dziś.

3. Half-Life

  • 96 punktów Metacritic

Valve zmieniło strzelanki. Choć pierwsze Half-Life nie jest aż tak kultowe jak sequel, to dla wielu osób pozostaje najlepszą grą w katalogu twórców Steama. Niebywale gęsty klimat oraz szalenie satysfakcjonująca rozgrywka zapewniły Valve miejsce w pierwszej lidze deweloperów, w której utrzymuje się po dziś dzień.

2. Tekken 3

  • 96 punktów Metacritic

Ależ to była genialna bijatyka! W trzeciego Tekkena zagrywał się chyba każdy posiadacz PlayStation, a krytycy nie szczędzili pochwał wycelowanych w imponującą grafikę i bardzo rozbudowany system walki. Namco stworzyło niemal perfekcyjny hicior, któremu było naprawdę ciężko dorównać. Konkurencja nie miała za wiele do gadania.

1. The Legend of Zelda: Ocarina of Time

  • 99 punktów Metacritic

Ocarina of Time to nie tylko najwyżej oceniana gra 1998 roku, ale też tytuł, który może pochwalić się najwyższą średnią punktów Metacritic w historii. Oceny krytyków to jednak nie wszystko – również posiadacze Nintendo 64 nie mogli wyjść z zachwytu. Tak wybitne tytuły zdarzają się raz na wiele lat i chyba dopiero Breath of the Wild było odsłoną The Legend of Zelda, która zachwyciła graczy równie mocno, co Ocarina of Time.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie