PS5 i nowy Xbox – polski deweloper nie wierzy, że cross platform zdefiniuje konsole

Granie w chmurze, cross platform, wirtualna rzeczywistość. Myśląc o PS5 i nowej konsoli Xbox zastanawiacie się pewnie, która z tych technologi odegra pierwsze skrzypce.

Według twórcy My Memory of Us cross platform z pewnością nie będzie funkcją definiującą nowe konsole.

Łukasz Janczuk ze studia Juggler Games, odpowiadającego za My Memory of Us, powiedział w rozmowie z serwisem Gamingbolt, że jedną z rzeczy, którą ma nadzieję, że Sony i Microsoft nadal będą kontynuować, jest wspieranie niezależnych twórców gier.

Mamy nadzieję, że zarówno Sony, jak i Microsoft będą nadal wspierać deweloperów gier niezależnych, ponieważ wciąż mamy wiele historii do opowiedzenia i chcielibyśmy je udostępnić także graczom konsolowym – zaznacza Łukasz Janczuk.

Według polskiego dewelopera, rozgrywka cross-platform nie będzie funkcją definiującą PS5 i nową konsolę Xbox.

Na pewno są gry i gatunki, które skorzystają z tego rozwiązania. To ułatwia społeczności dzielenie się zabawą i doświadczeniem. Jednak moim zdaniem cross-platform nie będzie działać uniwersalnie dla wszystkich gier, więc trudno mi uwierzyć, że będzie to funkcja definiująca – twierdzi Łukasz Janczuk.

Mamy jednak nadzieję, że Sony i Microsoft będą rozwijać granie multiplatformowe na następnej generacji konsol. Sieciowe rozgrywki naprawdę wiele mogą na tym zyskać.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.