PS5 - konsola

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

PS5 przyciągnęło 2 razy więcej graczy w okresie po premierze niż PS4

Gracze spędzili o ponad 80% więcej czasu przy PS5 od premiery niż w podobnym okresie przy PS4. Oprócz tego sprzedaż gier również się znacznie zwiększyła.

Od premiery PS5 minęło już pół roku. Okres niedługo po premierze sprzętu pozwala oszacować wiele cennych statystyk, którymi PlayStation postanowiło się podzielić. Zagraniczny serwis Wired opublikował ciekawy artykuł między innymi o pierwszych 6 miesiącach sprzedaży konsoli. Jak wynika z niego, posiadacze PS5 w tym czasie spędzili o 81% więcej czasu przy nowym sprzęcie, niż w podobnym czasie nabywcy PS4.

Z tego samego raportu wynika, że w tym samym czasie gracze kupili o aż 11% więcej gier niż na sprzęt ubiegłej generacji. Warto w tym momencie zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, jakie są tego wszystkiego powody. Łatwo będzie dojść do wniosku, że głównie przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa.

Wielu może jednak się zastanawiać, dlaczego sprzedaż konsoli nie przełożyła się na równie gwałtowny skok ilości sprzedanych gier. Przede wszystkim może być to sprawka wstecznej kompatybilności, które oferuje PS5. Zauważmy, że masa graczy przerzuciła się z „czwórki” na „piątkę”.

Dodajmy do tego fakt, że w ostatnim czasie wielokrotnie fani PlayStation mogli zdobyć za darmo mnóstwo produkcji. Oprócz tego znacznie rozwinął się zakres usługi PS Plus, przez co nie było aż takiej potrzeby kupowania następnych gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się